Weteranka kortów sprawiła zaskoczenie w Jassy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / si.robi / Varvara Lepchenko w czasie meczu tenisowego
Wikimedia Commons / si.robi / Varvara Lepchenko w czasie meczu tenisowego

Varvara Lepchenko wyeliminowała rozstawioną z numerem szóstym Martinę Trevisan z turnieju WTA na kortach ziemnych w Jassy. Odpadła już także turniejowa siódemka Maria Carle.

W ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem turnieju olimpijskiego część tenisistek wystartowała w turnieju na kortach ziemnych w rumuńskim Jassy. Poniedziałek był generalnie dniem krótkich meczów, ponieważ jeden zakończył się kreczem w pierwszym secie, osiem po dwóch partiach, a tylko dwie tenisistki potrzebowały dystansu trzech setów.

I akurat w najdłuższym meczu dnia doszło do największego zaskoczenia. Rozstawiona z numerem szóstym Martina Trevisan co prawda była lepsza w pierwszym secie niż Varvara Lepchenko, ale później oddała inicjatywę. Kwalifikantka ze Stanów Zjednoczonych odwróciła wynik meczu. Po trzech godzinach i 10 minutach 38-letnia zawodniczka cieszyła się z wyeliminowania Martiny Trevisan.

W drabince nie ma już również rozstawionej z numerem siódmym Marii Carle. Przygoda Argentynki była jeszcze krótsza niż Martiny Trevisan, ponieważ zakończyła się po dwóch setach. Maria Carle nie poradziła sobie z Chloe Paquet. Francuzka w przekonujący sposób dokończyła spotkanie, ponieważ zwyciężyła w czterech gemach drugiego seta od stanu 2:2 do 6:2.

Pozostałe rozstawione zawodniczki, które wystartowały w poniedziałek, rozprawiły się z przeciwniczkami. Jaqueline Cristian, czyli jedna z ulubienic gospodarzy turnieju, pokonała Nurię Brancaccio. Elina Awanesjan oddała tylko trzy gemy w dwóch setach Leyre Romero Gormaz. Na niewiele więcej Anna Bondar pozwoliła Marii Benoit.

WTA Jassy:

I runda gry pojedynczej:

Varvara Lepchenko (USA, Q) - Martina Trevisan (Włochy, 6) 5:7, 6:4, 6:3 Chloe Paquet (Francja) - Maria Carle (Argentyna, 7) 6:4, 6:2 Jaqueline Cristian (Rumunia, 3) - Nuria Brancaccio (Włochy, LL) 6:3, 6:1 Elina Awanesjan (5) - Leyre Romero Gormaz (Hiszpania) 6:1, 6:2 Anna Bondar (Węgry, 8) - Marie Benoit (Belgia, Q) 6:3, 6:1 Petra Martić (Chorwacja) - Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) 6:4, 6:4 Simona Waltert (Szwajcaria, Q) - Jekaterina Makarowa 6:2, 6:2 Anca Todoni (Rumunia) - Aliona Falei (Q) 5:0 i krecz Aliony Falei Selena Janicijevic (Francja, Q) - Gergana Topałowa (Bułgaria, Q) 6:1, 6:2 Lea Bosković (Chorwacja, LL) - Maria Timofiejewa 7:5, 6:1

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty