Gina Feistel postawiła opór faworytce

Materiały prasowe / Marta Kurzacz/GAT Gdańsk / Na zdjęciu: Gina Feistel

Reprezentantka Polski odpadła w drugiej rundzie turnieju. Po blisko dwóch godzinach gry została pokonana przez rozstawioną z numerem trzecim Ellę Seidel.

W tym artykule dowiesz się o:

Gina Feistel nie odniosła dwóch zwycięstw z rzędu od lipca i turnieju na kortach ziemnych w Hadze. Później próbowała swoich sił między innymi w imprezach w Warszawie i w Wiedniu.

Reprezentantka Polski wystartowała w Kursumlijskiej Banji w poniedziałek. Gina Feistel zwyciężyła w dwóch krótkich setach z Amalią Roscą. W ten sposób awansowała do drugiej rundy turnieju na mączce w Serbii. Miała dużo czasu na przygotowanie się do kolejnego meczu, który zapowiadał się na znacznie trudniejszy. Na drodze Giny Feistel stanęła rozstawiona z numerem trzecim Ella Seidel.

Urodzona w Hamburgu tenisistka zagrała w tym sezonie w głównej drabince Australian Open. Ella Seidel jest notowana na 123. miejscu w rankingu WTA, czyli o 177 lokat wyżej niż Gina Feistel. W ojczyźnie zwyciężała już w turniejach niskiej rangi na kortach ziemnych.

Ella Seidel postawiła na swoim i zwyciężyła w dwusetowym starciu, chociaż wyeliminowanie Giny Feistel nie było prostym zadaniem. Mecz zakończył się po blisko dwóch godzinach. W pierwszym secie Niemka wygrała 7:5, choć Półka prowadziła 5:4. Później przegrała jednak w trzech kolejnych gemach. W drugim secie nie doszło do podobnego zwrotu akcji i Ella Seidel wygrała 6:4.

Lepsza tenisistka zagra w ćwierćfinale z Patricią Marią Tig.