Sukcesy faworytów. Jannik Sinner znów odrabiał straty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Jessica Lee / Na zdjęciu: Jannik Sinner
PAP/EPA / Jessica Lee / Na zdjęciu: Jannik Sinner

Jannik Sinner i Danił Miedwiediew awansowali do 1/4 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie. Włoch w trzech setach pokonał Romana Safiullina, a moskwianin bez straty partii wygrał z Adrianem Mannarino.

Rywalizacja o obronę tytułu w turnieju ATP w Pekinie nie jest łatwa dla Jannika Sinnera. W dwóch dotychczas rozegranych meczach Włoch musiał odrabiać straty. Po tym, jak na otwarcie wygrał z Nicolasem Jarrym, w sobotę, w pojedynku II rundy, po dwóch godzinach i 22 minutach gry pokonał 3:6, 6:3, 6:2 Romana Safiullina, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji.

- To był trudny mecz. On jest niesamowitym zawodnikiem i bardzo dobrze returnował oraz serwował w ważnych momentach. Wiedziałem, że muszę podnieść swój poziom, a zwycięstwo w dniu, kiedy nie czułem się w 100 proc., wiele dla mnie znaczy - powiedział najwyżej rozstawiony Sinner, który zakończył mecz z czterema asami, czterema przełamaniami i 25 zagraniami kończącymi.

Wygrywając, 23-latek z San Candido podwyższył na 3-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Sinnerem. W ćwierćfinale Włoch zmierzy się z Jirim Lehecką, którego pokonał w marcu w Indian Wells. Czech w sobotę w trzech setach okazał się lepszy od Roberto Bautisty.

Bez straty partii do ćwierćfinału awansował Danił Miedwiediew. Oznaczony numerem trzecim moskwianin w meczu z powodu opadów deszczu rozgrywanym pod dachem kortu centralnego wygrał 7:6(6), 6:2 z Adrianem Mannarino.

Tym samym 28-latek z Moskwy awansował do 75. w karierze ćwierćfinału w głównym cyklu. - To świetne osiągnięcie - ocenił Miedwiediew, który o półfinał zagra z Flavio Cobollim. Włoch w sobotę ograł Pawła Kotowa, kwalifikanta.

China Open, Pekin (Chiny) ATP 500, kort twardy, pula nagród 3,720,1 mln dolarów sobota, 28 września

II runda gry pojedynczej:

Jannik Sinner (Włochy, 1) - Roman Safiullin (LL) 3:6, 6:2, 6:3 Danił Miedwiediew (3) - Adrian Mannarino (Francja) 7:6(6), 6:2 Jiri Lehecka (Czechy) - Roberto Bautista (Hiszpania) 3:6, 6:2, 6:1 Flavio Cobolli (Włochy) - Paweł Kotow (Q) 6:4, 6:2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty