Dobry dzień Kanadyjek w Tokio. Rosjanka nie obroni tytułu

PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Leylah Fernandez

Leylah Fernandez nie miała łatwej przeprawy z Alaksandrą Sasnowicz na otwarcie turnieju WTA 500 w Tokio. Pierwszy mecz ma za sobą Bianca Andreescu. Tytułu nie obroni Weronika Kudermetowa, która przegrała z Wiktorią Tomową.

W poniedziałek rozpoczęła się 39. edycja turnieju Pan Pacific Open w Tokio. To był dobry dzień dla kanadyjskich tenisistek. Leylah Fernandez (WTA 35) prowadziła 5:7, 6:2, 5:2 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 143), gdy Białorusinka skreczowała z powodu trudności z oddychaniem. Mecz trwał dwie godziny i 44 minuty.

Bianca Andreescu (WTA 159) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i wygrała 7:5, 6:3 z Mei Yamaguchi (WTA 410). W ciągu 97 minut Kanadyjka wykorzystała sześć z 14 break pointów. Dla mistrzyni US Open 2019 jest to pierwszy wygrany mecz od lipca, gdy awansowała do II rundy igrzysk olimpijskich w Paryżu. Kolejną jej rywalką będzie Brazylijka Beatriz Haddad Maia.

Warwara Graczewa (WTA 68) pokonała 6:1, 7:6(4) Mai Hontamę (WTA 137). W drugim secie reprezentantka Francji wróciła z 2:4 i obroniła piłkę setową przy 5:6. W ciągu 97 minut wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Wiktoria Tomowa (WTA 49) wygrała 7:6(3), 6:3 z Weroniką Kudermetową (WTA 62). Rosjanka nie obroni tytułu. W pierwszym secie Bułgarka prowadziła 5:2, ale zmarnowała cztery piłki setowe przy 5:3 i ostatecznie doszło do tie breaka. W nim opanowała sytuację i od 2-3 zdobyła pięć punktów z rzędu. W drugiej partii Tomowa uzyskała dwa przełamania i zameldowała się w II rundzie. Mecz trwał godzinę i 54 minuty.

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (Japonia)