Thriller Sofii Kenin w Tokio. Faworytka odprawiła Japonkę

PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Qinwen Zheng

Amerykanka Sofia Kenin rozegrała blisko trzygodzinny thriller z Dunką Clarą Tauson w turnieju WTA 500 w Tokio. Najwyżej rozstawiona Chinka Qinwen Zheng odprawiła Japonkę Moyukę Uchijimę.

W czwartek w Tokio dokończona została II runda. Największych emocji dostarczył mecz z udziałem Sofii Kenin (WTA 155). Mistrzyni Australian Open 2020 zwyciężyła 6:7(8), 6:4, 7:6(6) Clarę Tauson (WTA 53).

W pierwszym secie nie było przełamań. W tie breaku górą była Tauson po obronie piłki setowej. W drugiej partii obie tenisistki też długo utrzymywały podanie. Do tie breaka tym razem nie doszło, bo Kenin przełamanie zaliczyła w 10. gemie. W trzecim secie Amerykanka straciła serwis przy 4:4, ale postawiona pod ścianą odrobiła stratę. W 12. gemie roztrwoniła piłkę meczową, ale w zaciętym tie breaku zapewniła sobie awans.

Mecz trwał dwie godziny i 51 minut. Tauson zaserwowała 22 asy, z czego 12 w pierwszym secie. Kenin miała pięć asów. Amerykanka raz oddała podanie, a wykorzystała dwa z sześciu break pointów. Zdobyła o sześć punktów więcej od Dunki (120-114). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W tegorocznym Rolandzie Garrosie z wygranej cieszyła się Tauson.

Najwyżej rozstawiona Qinwen Zheng (WTA 7) wygrała 7:5, 6:0 z Moyuką Uchijimą (WTA 57). W ciągu 77 minut Chinka wywalczyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy z czterech break pointów i spożytkowała pięć z ośmiu okazji na przełamanie. Kolejną rywalką Zheng będzie Kanadyjka Leylah Fernandez.

Daria Kasatkina (WTA 9) pokonała 3:6, 6:3, 6:1 McCartney Kessler (WTA 73). W ciągu godziny i 56 minut Rosjanka cztery razy została przełamana, a spożytkowała siedem z 12 break pointów. To piąty z rzędu wygrany przez nią mecz. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Ningbo. W ćwierćfinale dojdzie do starcia Kasatkiny z Kenin.

Katie Boulter (WTA 33) w 69 minut rozbiła 6:1, 6:2 Kyokę Okamurę (WTA 271). Łupem Brytyjki padło 54 z 80 rozegranych punktów (67,5 proc.). Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Toray Pan Pacific Open Tennis, Tokio (Japonia)