ATP Monachium: 212 piłek w finale z triumfującym Jużnym

Michaił Jużnyj, piętnasta rakieta świata, zwycięzcą turnieju ATP World Tour rangi 250 w Monachium. W trwającym 2 godziny i 51 minut finale Rosjanin pokonał 6:3, 4:6, 6:4 Marina Čilicia (ATP 11).

Krzysztof Straszak

Rywale, numer jeden i dwa rozstawienia, rozegrali 212 piłek: o dziesięć więcej zgarnął Jużnyj, który świętuje szósty tytuł w karierze. Przed rokiem w decydującym meczu BMW Open zatrzymał go Tomáš Berdych, a przed trzema laty Philipp Kohlschreiber. W tym sezonie przegrał już dwa finały: w Rotterdamie i Dubaju.

21-letni Čilić miał szansę zostać zawodnikiem z największą w roku 2010 liczbą tytułów w premierowym cyklu. Chorwat trafił pierwszym serwisem mniej niż połowę piłek, wykorzystał dwa z dziewięciu break pointów. Z Jużnym przegrywał zawsze (bilans 0-4). W tym tygodniu spędził na korcie w stolicy Bawarii dziesięć godzin (w czterech meczach!).