ATP Bukareszt: Kubot wygrał także w deblu

Łukasz Kubot i Jérémy Chardy wyeliminowali 6:2, 6:4 Marcosa Baghdatisa i Rossa Hutchinsa w I rundzie turnieju gry podwójnej w Bukareszcie (o puli 398,25 tys. euro).

Robert Pałuba

Łukasz Kubot i jego francuski partner nie mieli kłopotów z wyeliminowaniem Marcosa Baghdatisa i Rossa Hutchinsa. Brytyjczyk występuje na co dzień w parze z Colinem Flemingiem, z którym planuje reprezentować Wielką Brytanię na igrzyskach w Londynie. Baghdatis jest za to znakomitym singlistą (finał wielkoszlemowego Australian Open w 2006 roku) bez większych sukcesów deblowych (jeden wygrany turniej, jeden finał).

Kubot i Chardy grali ze sobą po raz pierwszy, jednak nie przeszkodziło im to w kontrolowaniu przebiegu meczu. W I secie Polak i Francuz dwukrotnie przełamywali przeciwników, obejmując kolejno prowadzenie 2:1 i 4:1, i nie dali sobie wydrzeć wywalczonej przewagi, zamykając seta za piątą okazją.

W II partii oba duety doskonale utrzymywały własne serwisy i do stanu 4:4 żadna z par nie miała nawet okazji na przełamanie rywali. W dziewiątym gemie duet polsko-francuski wysunął się na prowadzenie 40-15 przy podaniu przeciwników i zamienił na breaka ostatnią, trzecią szansę. Chwilę później Kubot i Chardy utrzymali serwis, wygrywając spotkanie. Polak i Francuz przez cały mecz byli niezagrożeni przy władnym serwisie i musieli bronić tylko jednego break pointa.

Ćwierćfinałowymi rywalami Kubota i Chardy'ego będzie lepsza z par Treat-Conrad Huey / Dominic Inglot, Xavier Malisse / Dick Norman.

Także we wtorek Polak poznał swojego rywala w kolejnej rundzie singla. W meczu 1/8 finału Kubot zmierzy się z Mariusem Copilem. Polski tenisista grał już z Rumunem - pokonał go w ubiegłym roku 6:1, 7:5 w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour we włoskiej Monzy, rozgrywanego na nawierzchni ziemnej, podobnie jak impreza w Bukareszcie.

BRD Năstase Ţiriac Trophy, Bukareszt (Rumunia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 398,25 tys. euro
wtorek, 24 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Jérémy Chardy (Francja) - Marcos Baghdatis (Cypr) / Ross Hutchins (Wielka Brytania) 6:2, 6:4