ATP Rzym: Federer zdemolował Simona, utytułowany Szwajcar rywalem Janowicza!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Roger Federer w 63 minuty rozprawił się z Gillesem Simonem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP rozgrywanego w Rzymie. Utytułowany Szwajcar będzie w piątek rywalem Jerzego Janowicza.

W 2008 roku Gilles Simon dwukrotnie pokonał Rogera Federera i jeszcze do czwartku legitymował się z nim remisowym bilansem gier. Na Foro Italico jednak znów dała znać o sobie magia 17-krotnego mistrza wielkoszlemowego, który pewnie zwyciężył 6:1, 6:2 młodszego od siebie o trzy lata Francuza, kwalifikując się do ćwierćfinału. W piątek utytułowany Szwajcar zmierzy się z Jerzym Janowiczem i będzie to ich pierwsze spotkanie na zawodowych kortach.

Rozstawiony na rzymskiej mączce z numerem drugim Federer w czwartek zaprezentował się znakomicie. Szwajcar poruszał się po korcie jak za dawnych lat: świetnie serwował, grał agresywnie i ani razu nie pozwolił rywalowi na przejęcie inicjatywy. W premierowej odsłonie wygrał od stanu 1:1 pięć kolejnych gemów, wieńcząc całość przy pierwszym setbolu.

Drugą partię 31-latek z Bazylei otworzył przełamaniem i od tego momentu spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. W siódmym, trwającym 20 punktów gemie trzeci aktualnie tenisista globu zwiększył przewagę, a chwilę później zakończył cały mecz trzecim asem serwisowym.

Program i wyniki turnieju mężczyzn

[b]Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

[/b]

Źródło artykułu: