ATP Hamburg: Monfils pokonał mistrza sprzed lat, Almagro i Paire pewnie w III rundzie

Gael Monfils w I rundzie turnieju ATP w Hamburgu pokonał mistrza tej imprezy sprzed trzech lat, Andrieja Gołubiewa. Awans do 1/8 finału wywalczyli m.in. Nicolas Almagro, Benoit Paire i Florian Mayer.

Marcin Motyka

Andriej Gołubiew od 2010 roku, gdy triumfował na kortach w dzielnicy Rothenbaum, nie wygrał ani jednego meczu w głównej drabince turnieju ATP w Hamburgu. W tegorocznej edycji międzynarodowych mistrzostw Niemiec, reprezentujący barwy Kazachstanu Rosjanin, pomyślnie przeszedł przez kwalifikacje, ale w głównym turnieju znów nie zdołał wygrać meczu. Gołubiew nie sprostał Gaelowi Monfilsowi, przegrywając 3:6, 3:6 w 83 minuty. Przeciwnikiem Francuza w II rundzie będzie inny mistrz hamburskich zmagań, Juan Monaco, triumfator z ubiegłego sezonu.

Rozstawiony z numerem trzecim, finalista tego turnieju z 2011 roku, Nicolás Almagro, bez problemu pokonał ulubieńca miejscowej publiczności, rezydującego w Hamburgu, Tobiasa Kamke. Hiszpan zwyciężył 6:3, 6:3, a w całym meczu tylko raz stracił podanie, sam wykorzystał cztery z ośmiu szans na przełamanie oraz zdobył łącznie aż 25 punktów więcej od rywala. W 1/8 finału 27-latek z Murcji zagra z oznaczonym "13" Michaiłem Jużnym bądź ze swoim rodakiem Guillermo Garcią, który bez straty seta pokonał innego tenisistę z Półwyspu Iberyjskiego, Daniela Gimeno.

Znakomicie w tegorocznej edycji German Tennis Championhips prezentuję się Florian Mayer. Tenisista z Bawarii w pierwszym dniu turnieju oddał tylko cztery gemy Nikołajowi Dawidience, a we wtorek w 65 minut uporał się z rozstawionym z numerem siódmym Ołeksandrem Dołgopołowem. Reprezentant gospodarzy, który podkreśla swój wielki sentyment do kortu centralnego w Hamburgu, w III rundzie zmierzy się z Feliciano Lopezem, albo z Niemcem Janem-Lennardem Struffem, który pokonując Leonardo Mayera wygrał premierowy mecz w swojej ojczyźnie na poziomie ATP World Tour.

Ze zmiennym szczęściem we wtorkowych meczach 1/16 finału radzili sobie Francuzi. Benoit Paire wywalczył awans, wygrywając w dwóch setach z Albertem Montanesem, natomiast rozstawiony z "ósemką" Jeremy Chardy niespodziewanie przegrał z Dmitrijem Tursunowem.

Swojego premierowego rywala poznał Tommy Haas. Urodzony w Hamburgu 35-latek kampanię w największym niemieckim turnieju tenisowym zacznie starciem z Blazem Kavciciem. Słoweński kwalifikant wyeliminował Victora Hanescu, półfinalistę ubiegłotygodniowych zmagań w Stuttgarcie.

Rywali w II rundzie poznali również pozostali rozstawieni tenisiści: Andreas Seppi, oznaczony numerem szóstym, stanie naprzeciw Marcela Granollersa.Turniejowa "dziesiątka", Tommy Robredo, zagra z argentyńskim kwalifikantem, Federico Delbonisem, natomiast Martin Klizan, numer 16 z rozstawienia, zagra z niedawnym triumfatorem z Bastad, Carlosem Berlocqiem.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)