Australian Open: Spacerek Kubota i Lindstedta, Fyrstenberg i Matkowski poznali rywali

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt pewnie awansowali w piątek do III rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open. Swoich kolejnych przeciwników poznali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Rafał Smoliński

Rozstawieni w Melbourne z numerem 14. Łukasz Kubot i Robert Lindstedt pewnie zwyciężyli w piątek 6:1, 6:3 Benjamina Mitchella i Jordana Thompsona. Reprezentanci gospodarzy otrzymali od organizatorów dziką kartę do drabinki debla, ale nie byli w stanie nawiązać wyrównaj walki i po 64 minutach musieli uznać wyższość bardziej doświadczonej polsko-szwedzkiej pary.

W premierowej odsłonie 31-letni lubinianin i jego partner szybko postarali się o dwa przełamania, a całego seta zakończyli przy podaniu Australijczyków w siódmym gemie. Na początku drugiej partii problemy z utrzymaniem serwisu miał Kubot, lecz rywale nie byli w stanie wykorzystać kilku dogodnych szans. W szóstym gemie Polak dał Szwedowi sygnał do ataku, a serwis łatwo stracił Thompson, który w I rundzie singla przegrał po pięciosetowej batalii z Jerzym Janowiczem.

Kubot i Lindstedt w ciągu 64 minut gry zanotowali pięć asów, sześć podwójnych błędów, 23 winnery, 10 błędów własnych oraz wykorzystali połowę z ośmiu wypracowanych break pointów. Z 97 rozegranych w całym meczu punktów zapisali na swoje konto aż 59. Mitchell i Thompson zmarnowali wszystkie trzy uzyskane break pointy, a ponadto posłali pięć asów, popełnili trzy podwójne błędy, skończyli 15 piłek i pomylili się osiem razy.

Przeciwnikami Kubota i Lindstedta w pojedynku o ćwierćfinał gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open 2014 będą albo Włosi Simone Bolelli i Fabio Fognini, albo rozstawieni z numerem czwartym Chorwat Ivan Dodig i Brazylijczyk Marcelo Melo.

W piątek swoich przeciwników w pojedynku II rundy debla poznali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rozstawieni z numerem dziewiątym Polacy spotkają się z Finem Jarkko Nieminenem i Rosjaninem Dmitrijem Tursunowem, którzy w pierwszym meczu zwyciężyli 7:6(3), 6:4 niemiecki duet Andre Begemann i Martin Emmrich. Fryta i Matka o III rundę debla powalczą już w sobotę.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy (Plexicushion), pula nagród 33 mln dolarów australijskich
piątek, 17 stycznia

II runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 14) / Robert Lindstedt (Szwecja, 14) - Benjamin Mitchell (Australia, WC) / Jordan Thompson (Australia, WC) 6:1, 6:3

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Australian Open: Bezbłędny Florian Mayer wyeliminował Jerzego Janowicza