Australian Open: Kamil Majchrzak w III rundzie singla

Kamil Majchrzak awansował do III rundy gry pojedynczej juniorskiej edycji Australian Open 2014. Nasz reprezentant po raz drugi w turnieju zdołał powrócić ze stanu 0-1 w setach.

Rafał Smoliński

Rozstawiony z numerem dziewiątym Kamil Majchrzak w poniedziałek pokonał 3:6, 6:4, 6:4 włoskiego kwalifikanta Matteo Berrettiniego. Pojedynek trwał godzinę i 49 minut, a 18-letni piotrkowianin zanotował dwa asy, sześć podwójnych błędów oraz wykorzystał pięć z 15 wypracowanych break pointów. Polak zapisał na swoje konto 96 ze 184 rozegranych punktów. Jego rywal z kolei miał sześć asów, cztery podwójne błędy, a z 10 okazji na przełamanie wykorzystał połowę.

Przeciwnikiem Majchrzaka w pojedynku o ćwierćfinał turnieju singla będzie w środę Australijczyk Marc Polmans, który w poniedziałek sprawił niespodziankę, eliminując z zawodów rozstawionego z numerem piątym Amerykanina Michaela Mmoha. Nasz reprezentant powalczy również o ćwierćfinał debla, w którym występuje wspólnie z Omarem Jasiką. Na drodze oznaczonej numerem siódmym polsko-australijskiej pary stanie we wtorek słowacki duet Martin Blaško i Alex Molčan.