ATP Indian Wells: Łukasz Kubot i Robert Lindstedt w 1/8 finału

Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansowali do II rundy gry podwójnej turnieju ATP w Indian Wells. Polsko-szwedzka para po super tie breaku pokonała Feliciano Lopeza i Tommy'ego Robredo.

Marcin Motyka

Tegoroczna edycja turnieju BNP Paribas Open nie jest szczęśliwa dla polskich tenisistów. Swoje pierwsze mecze w singlu przegrali Michał Przysiężny, Łukasz Kubot i Jerzy Janowicz. Reprezentanci naszego kraju na próżno szukali powodzenia również w deblu. Zarówno Janowicz w parze z Philippem Kohlschreiberem, jak i duet Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski odpadli już w I rundzie.

Ostatnią szansą na zwycięstwo był więc deblowy mecz Kubota i Roberta Lindstedta. Polak i Szwed, mistrzowie Australian Open, nie zawiedli i pokonali po wyrównanym pojedynku Hiszpanów Feliciano Lopeza i Tommy'ego Robredo 6:4, 3:6, 10-7, przerywając serię porażek polskich rakiet na kalifornijskiej pustyni.

Kubot i Lindstedt, którzy przełamali także własną niekorzystną passę dwóch porażek z rzędu (do ćwierćfinału w Acapulco awansowali walkowerem), niedzielne spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia i już po kwadransie prowadzili 4:0. Niewiele jednak zabrakło, by wygrana w pierwszym secie wymknęła im się z rąk. Hiszpanie od stanu 1:5 zdobyli trzy gemy z rzędu, a w dziesiątym mieli dwie okazje na doprowadzenie do wyrównania 5:5, których nie wykorzystali.

W drugim secie oznaczony "ósemką" polsko-szwedzki debel znów wyszedł na komfortowe prowadzenie 3:1, ale od tego momentu kontrolę nad grą przejęli López i Robredo. Hiszpańska para wygrała pięć gemów z rzędu, kończąc tę partię triumfem 6:3, co oznaczało, że o awansie do 1/8 finału rozstrzygać musiał super tie break.

W decydującej rozgrywce role się odwróciły. To Hiszpanie rozpoczęli lepiej, od wyjścia na prowadzenie z przewagą mini breaka, ale imponującym długim finiszem popisali się Kubot i Lindstedt. Polak i Szwed ze stanu 1-3 wyszli na 6-3, następnie podwyższyli prowadzenie na 9-5, kończąc spotkanie za trzecim meczbolem.

Polsko-szwedzki duet w ciągu 87-minutowego pojedynku nie zapisał na swoim koncie asa serwisowego (rywale posłali pięć podań nie do odbioru), po trafionym pierwszym podaniu wygrali 22 z 33 rozegranych punktów, wykorzystali trzy break pointy, sami również zostali trzykrotnie przełamani, a łącznie zapisali na swoim koncie o pięć "oczek" więcej od przeciwników.

W II rundzie rozstawieni z numerem ósmym Kubot i Lindstedt zagrają z duetem John Isner / Sam Querrey. Amerykanie wygrali 7:5, 6:2 z Francuzami Jeremym Chardym i Gillesem Simonem.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,240 mln dolarów
niedziela, 9 marca

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 8) / Robert Lindstedt (Szwecja, 8) - Feliciano López (Hiszpania) / Tommy Robredo (Hiszpania) 6:4, 3:6, 10-7

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

ATP Indian Wells: Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w I rundzie

Czy Łukasz Kubot i Robert Lindstedt awansują do ćwierćfinału gry podwójnej?