Challenger Poznań: Kamil Majchrzak przegrał po walce

Szansy na zwycięstwo nie wykorzystał Kamil Majchrzak i po trzysetowej batalii przegrał z Adamem Pavlaskiem w II rundzie Challengera Poznań Open.

Dominika Pawlik
Do II rundy poznańskiego Challengera awansowało trzech reprezentantów Polski. Zdarzyło się to po raz pierwszy od 2011 roku, kiedy tę fazę osiągnęli Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny i Marcin Gawron. Jeszcze przed południem swój mecz rozpoczął Kamil Majchrzak, a jego rywalem był Adam Pavlasek.
Polski tenisista znakomicie rozpoczął spotkanie, już w pierwszym gemie miał trzy szanse na przełamanie, ale Czech jeszcze zdołał się wybronić. Kilka chwil później Majchrzak wykorzystał szansę, dzięki bardzo skutecznej i przede wszystkim widowiskowej grze, która bardzo podobała się publiczności. Prowadził już 5:1, ale ostatecznie stracił na chwilę koncentrację i pozwolił rywalowi na odrobienie części strat. W dziesiątym gemie jednak przypieczętował zwycięstwo.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, Czech dobrze się poruszał i szybko odskoczył na 2:0, ale błyskawicznie udało się uzyskać przełamanie powrotne Majchrzakowi. Wydawało się, że dojdzie do tie breaka, ale kilka akcji zadecydowało o tym, że Pavlasek zdołał wyrównać stan meczu.

W decydującej partii widać było, że Majchrzak nieco podłamał się końcówką poprzedniego seta. Zupełnie zdeprymowało go przypadkowe uderzenie Czecha w linię, kiedy piłka odbiła się nieczysto. Pavlasek grał solidnie i przede wszystkim zachował więcej sił niż rywal. Dobiegał do większości skrótów i odgrywał je zbyt dobrze, by Polak mógł coś jeszcze z tych piłek zrobić. Czeski tenisista pewnie zwyciężył seta do jednego.

Po meczu Majchrzak nie był zadowolony z wyniku, bowiem czuł, że rywal jest w jego zasięgu. - Kluczowa była końcówka drugiego seta, on zagrał ją po prostu lepiej. W decydującej odsłonie nie mogłem wrócić do swojej gry, a on prezentował się jeszcze lepiej. Nie wykorzystałem swoich szans i poleciało. W pierwszych dwóch setach dobrze grałem i nie mam sobie nic do zarzucenia. Trzeci set - również nie mam do siebie pretensji, taki po prostu jest tenis - przyznał polski zawodnik. - Czułem się coraz gorzej fizycznie, ale to nie było główną przyczyną. Zaważyło kilka drobnych moich błędów i kilka lepszych zagrań rywala. Miałem trochę pecha - dodał.

Poznań Open, Poznań (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 35 tys. euro

GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 17 lipca

Blaž Rola (Słowenia, 1) - Artem Smirnow (Ukraina, Q)
João Souza (Brazylia, 4) - Íñigo Cervantes (Hiszpania)
Adrian Ungur (Rumunia, 8) - Miljan Zekić (Serbia, Q)
Andriej Kapaś (Polska, WC) - Rui Machado (Portugalia)

środa, 16 lipca

Andreas Haider-Maurer (Austria, 2) - Taro Daniel (Japonia)
David Goffin (Belgia, 3) - Grzegorz Panfil (Polska, WC)
Adam Pavlasek (Czechy) - Kamil Majchrzak (Polska, WC) 4:6, 7:5, 6:1
Martin Alund (Argentyna) - Enrique López (Hiszpania) 6:1, 6:2

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

Piotr Gadomski (Polska, 4) / Wesley Koolhof (Holandia, 4) - Rogério Dutra Silva (Brazylia) / Roberto Maytin (Wenezuela)

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 1) / Henri Kontinen (Finlandia, 1) - Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) / Maciej Smoła (Polska, WC)

Andreas Siljeström (Szwecja, 2) / Igor Zelenay (Słowacja, 2) - Nikola Čačić (Serbia) / Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:4, 6:2

James Cerretani (USA, 3) / Frank Moser (Niemcy, 3) - Radu Albot (Mołdawia) / Adam Pavlasek (Czechy)

Marcin Gawron (Polska, WC) / Grzegorz Panfil (Polska, WC) - Andriej Kapaś (Polska) / Błażej Koniusz (Polska)

Alex Llompart (Portoryko) / Dean O'Brien (RPA) - Íñigo Cervantes (Hiszpania) / Juan Lizariturry (Hiszpania)