WTA Cincinnati: Serena Williams i Simona Halep zameldowały się w ćwierćfinale

Serena Williams pokonała Flavię Pennettę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati.

Po ciężkim dwusetowym boju (dwa tie breaki) z Samanthą Stosur, Serena Williams łatwo rozprawiła się z Flavią Pennettą (WTA 14). Amerykanka pokonała Włoszkę 6:2, 6:2 po równo godzinie gry. Liderka rankingu w Cincinnati gra po raz szósty i nigdy tutaj nie zdobyła tytułu. W ubiegłym sezonie w finale przegrała z Wiktorią Azarenką. Serena podwyższyła na 5-0 bilans spotkań z Pennettą. Jedynego seta straciła sześć lat temu w Miami.
Amerykanka zaserwowała osiem asów oraz obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama pięć razy przełamała Włoszkę. Przy drugim podaniu rywalki liderka rankingu zdobyła 17 z 27 punktów. Williams naliczono 28 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Pennetta miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 18 błędów własnych.

Bilans tegorocznych meczów Sereny w Stanach Zjednoczonych na kortach twardych to teraz 12-0. W marcu zdobyła tytuł w Miami, a na otwarcie amerykańskiego lata święciła triumf w Stanford. Ostatniej porażki na tej nawierzchni w swojej ojczyźnie młodsza z sióstr Williams doznała przed rokiem właśnie w Cincinnati. Wtedy w finale uległa Azarence w tie breaku III seta, ale później wzięła na Białorusince rewanż w wielkim finale US Open. W sumie Serena w USA na kortach twardych jest niepokonana już od 19 meczów.

W ćwierćfinale jest już także Simona Halep, która wygrała 6:4, 7:5 z Lucie Safarovą (WTA 17). Rumunka, która od poniedziałku jest wiceliderką rankingu, w ciągu 88 minut gry posłała 15 kończących uderzeń i zrobiła 28 niewymuszonych błędów. Czeszce zanotowano 15 piłek wygranych bezpośrednio i 42 błędy własne. Halep wyrównała swój najlepszy rezultat w imprezie z ubiegłego sezonu.

Po raz pierwszy w ćwierćfinale turnieju rangi WTA Premier 5 zagra Elina Switolina (WTA 39). W czwartek Ukrainka, która rozgrywa pierwszy turniej od czasu triumfu w Baku pod koniec lipca, pokonała 4:6, 6:4, 6:4 Carlę Suarez (WTA 16). W trwającym jedną godzinę i 51 minut spotkaniu 19-latka z Charkowa zdobyła łącznie o jeden punkt więcej (96-95). Jeśli Switolina awansuje do półfinału (jej rywalką będzie Swietłana Kuzniecowa lub Ana Ivanović), wówczas w poniedziałek zadebiutuje w Top 30 rankingu.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)