US Open: Katarzyna Piter zwycięska w deblowym debiucie w Nowym Jorku

Katarzyna Piter i Petra Cetkovska pokonały w dwóch setach parę Grace Min / Melanie Oudin i awansowały do II rundy turnieju gry podwójnej wielkoszlemowego US Open.

Marcin Motyka
Katarzyna Piter może choć nieco ukoić smutek po porażce w I rundzie singla w US Open. W środę Polka i Czeszka Petra Cetkovska pokonały 6:3, 6:3 w I rundzie gry podwójnej reprezentantki gospodarzy, Grace Min i mistrzynię nowojorskiej lewy Wielkiego Szlema w mikście z 2011 roku Melanie Oudin i wywalczyły awans do II rundy.
W ciągu 57 minut gry Piter i Cetkovská zapisały na swoim koncie jednego asa, cztery podwójne błędy serwisowe, jeden raz został przełamane, wykorzystały cztery z czterech break pointów i łącznie zdobyły 59 punktów rozegranych w całym meczu, o 20 więcej od Amerykanek. Rywalkami Polki i Czeszki w 1/16 finału będą Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina. Rozstawione z numerem czwartym Rosjanki, zeszłoroczne deblowe mistrzynie Rolanda Garrosa i finalistki Australian Open z tego sezonu, w I rundzie wygrały 6:2, 6:4 z duetem Daniela Hantuchova / Francesca Schiavone.

23-latka z Poznania, dla której był to pierwszy w karierze deblowy mecz w nowojorskiej lewie Wielkiego Szlema, tym samym dołączyła do Alicji Rosolskiej, która awansowała do II rundy zmagań gry podwójnej w US Open 2014 razem z Gabrielą Dabrowski. W czwartek do rywalizacji w deblu przystąpi Paula Kania, której partnerować będzie Janette Husárová.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w deblu kobiet 2,273 mln dolarów
środa, 27 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Petra Cetkovská (Czechy) - Grace Min (USA) / Melanie Oudin (USA) 6:3, 6:3

US Open: Pewne zwycięstwo Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Piter i Petra Cetkovska awansują do 1/8 finału?