Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kwiaty od Rafaela Nadala i wiele łez - uroczyste pożegnanie Na Li

We wtorek w Pekinie odbyło się uroczyste pożegnanie Na Li, która 19 września ogłosiła zakończenie tenisowej kariery. - Jesteś tenisistką dekady - zwróciła się w kierunku Chinki Stacey Allaster.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
To było pożegnanie godne wielkiej gwiazdy. Trybuny National Tennis Stadium, kortu centralnego kompleksu w Pekinie, zostały szczelnie wypełnione. Na uroczystości nie zabrakło uznanych postaci ze świata białego sportu, a na wielkim telebimie odtworzono najpiękniejsze momenty z kariery Na Li, która kilkanaście dni temu ogłosiła rozbrat z tenisową rakietą.
- Jesteś prawdziwą mistrzynią. Jesteś tenisistką dekady, która miała największy wpływ na rozwój kobiecego tenisa. Będzie nam ciebie brakować w Tourze - zwróciła się w kierunku Li Stacey Allaster, przewodnicząca WTA, dodając, że Chinka była nie tylko wspaniałą tenisistką, ale przede wszystkim bardzo dowcipną osobą. - Najważniejsze, co chcę powiedzieć, to "dziękuję". Dziękuję, że byłaś naszą rywalką, dziękuję, że byłaś dla nas inspiracją i dziękuję, że byłaś naszą przyjaciółką - mówiła Petra Kvitova. Czeszka, mocno ściskając wzruszoną jeszcze do niedawna rywalkę z kortów, dodała: - Będziemy tęsknić.

Na uroczystości w towarzystwie męża Li, Jianga Shana, pojawił się również Rafael Nadal, który wręczył 32-latce z Wuhan bukiet kwiatów.

Atmosfera wydarzenia była bardzo podniosła. W przeciwieństwie do konferencji prasowej, na której Chinka ogłaszała zakończenie przygody z zawodowym tenisem, nie było żartów. Były za to łzy, wiele łez.

Mająca oczy pełne łez Li z bukietem w ręce wykonała rundę honorową wokół trybun kortu centralnego w Pekinie. Gdy w końcu zdobyła się na uśmiech, kibice zaczęli skandować "Na Li, kochamy cię".

Tymczasem Stacey Allaster poinformowała, że Li będzie ambasadorką Mistrzostw WTA, które w dniach 17-26 października odbędą się w Singapurze. - To wielka szansa, by kibice na całym świecie zbliżyli się do legendy tenisa, która zainspirowała tak wielu ludzi w swoim kraju i w całym rejonie Azji i Pacyfiku - powiedziała Kanadyjka.

Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / tennis.com / yahooeurosport.com
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×