ATP Szanghaj: Francuski mecz dla Richarda Gasqueta, debiut Jerzego Janowicza we wtorek

Richard Gasquet pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Swoje mecze wygrali również Kevin Anderson i Grigor Dimitrov.

Richard Gasquet awansował do II rundy turnieju ATP w Szanghaju. W poniedziałek pokonał swojego rodaka Jeremy'ego Chardy'ego. O losach pierwszego seta decydował tie-break, w którym swoich szans nie wykorzystał młodszy z Francuzów. Chardy miał dwa setbole, z czego jeden przy swoim serwisie. Od stanu 6-4 Gasquet zaczął grać lepiej, dzięki czemu udało mu się wyjść z beznadziejnej sytuacji, wygrywając później seta. [ad=rectangle] Druga odsłona rozpoczęła się dla Chardy'ego fatalnie. 27-latek popełnił kilka niewymuszonych błędów, które zaważyły na dalszych losach tego spotkania. Drugi set trwał zaledwie 27 minut i Gasquet wygrał 7:6(7), 6:2.

Najdłuższą zabawę kibicom zafundowali Bernard Tomic i Jack Sock, którzy w poniedziałek na korcie spędzili dwie godziny i dwadzieścia osiem minut. W konfrontacji młodych tenisistów lepszym okazał się Amerykanin, który w trzecim secie przegrywał już nawet 0:3. Tomic nagminnie zaczął popełniać błędy co dobrze nie wróżyło dla reprezentanta Australii. Sock wygrał sześć z kolejnych siedmiu gemów i zapewnił sobie grę w II rundzie turnieju.

W meczu wieczoru zwyciężył rozstawiony z "dziesiątką" Grigor Dimitrow, który nie dał żadnych szans Denisowi Istominowi. Bułgar świetnie rozegrał to spotkanie taktycznie, nie dając dojść do głosu Uzbekowi. "Baby Fed" wynikiem 6:3, 6:3 zameldował się w II rundzie, a kolejny rywal wyłoni się z pary Julien Benneteau - Ze Zhang.

We wtorek, starciem przeciwko Edouardowi Rogerowi-Vasselinowi, swoje zmagania w Szanghaju zainauguruje Jerzy Janowicz, którego mecz został zaplanowany jako trzeci od godziny 7:00 czasu polskiego na korcie Grandstand.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,195 mln dolarów poniedziałek, 6 października

I runda gry pojedynczej:

Grigor Dimitrov (Bułgaria, 10) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:3, 6:3 Kevin Anderson (RSA, 16) - James Ward (Wielka Brytania, Q) 3:6, 6:3, 6:2 Jack Sock (USA) - Bernard Tomic (Australia, Q) 7:6(4), 6:7(4), 6:4 Richard Gasquet (Francja) - Jérémy Chardy (Francja) 7:6(7), 6:2

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Rafael Nadal (Hiszpania, 2); Roger Federer (Szwajcaria, 3); Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4); David Ferrer (Hiszpania, 5); Tomáš Berdych (Czechy, 6); Kei Nishikori (Japonia, 7); Milos Raonić (Kanada, 8)