WTA Linz: Schmiedlova odprawiła Beck, dwie rozstawione zawodniczki pokonane

Barbora Zahlavova-Strycova i Caroline Garcia już po pierwszym spotkaniu pożegnały się z turniejem WTA International rozgrywanym w Linzu. Awans do II rundy zanotowała w poniedziałek Anna Schmiedlova.

Rafał Smoliński

W poniedziałek rozegrano tylko trzy spotkania głównej drabinki singla. W pierwszym pojedynku zmierzyły się ze sobą rozstawiona z numerem ósmym Caroline Garcia i Marina Eraković. Nowozelandka wygrała trzy z czterech wcześniejszych starć z Francuzką, ale w tym roku, w New Haven, górą była reprezentantka Trójkolorowych.

Eraković znakomicie rozpoczęła mecz. Pewnie wygrała pierwszą partię, po tym jak dwukrotnie przełamała serwis rywalki. W drugim secie Nowozelandka także szybko uzyskała przewagę breaka, lecz wówczas do ataku rzuciła się Garcia, której udało się odwrócić losy tej części pojedynku. Ostatecznie jednak, po dwóch godzinach i 11 minutach, całe spotkanie wygrała Eraković 6:2, 4:6, 6:4.
W drugim meczu dnia zmierzyły się ze sobą dwie utalentowane tenisistki, Anna Schmiedlova i Annika Beck. Dla Słowaczki była to okazja do rewanżu za porażkę doznaną w finale juniorskiego Rolanda Garrosa 2012 i właśnie z tej szansy 20-latka z Bratysławy skorzystała. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem, a zgromadzeni przy korcie centralnym fani byli świadkami aż 13 przełamań. Po godzinie i 54 minutach zaciętego boju Schmiedlová triumfowała ostatecznie 7:6(6), 6:4. Na drodze Słowaczki do ćwierćfinału stanie Stefanie Voegele, która w poniedziałek w dwóch setach ograła Barborę Zahlavovą-Strycovą. Szwajcarka wyrównała rachunek z oznaczoną szóstym numerem Czeszką, bowiem wcześniej przegrała z nią dwa z trzech pojedynków. W austriackiej hali, po ponad dwugodzinnym meczu, Vögele zwyciężyła tenisistkę z Pilzna 7:6(4), 7:5.

Z zakończonych w poniedziałek eliminacji awans do głównej drabinki uzyskały Niemka Anna-Lena Friedsam, Amerykanka Madison Brengle, Tunezyjka Ons Jabeur i Czeszka Katerina Siniakova, która przed rokiem triumfowała w podopolskiej Zawadzie. We wcześniejszych fazach kwalifikacji opadły natomiast obie nasze panie, Paula Kania i Katarzyna Piter.

Generali Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 6 października

I runda gry pojedynczej:

Stefanie Vögele (Szwajcaria) - Barbora Záhlavová-Strýcová (Czechy, 6) 7:6(4), 7:5
Marina Eraković (Nowa Zelandia) - Caroline Garcia (Francja, 8) 6:2, 4:6, 6:4
Anna Schmiedlová (Słowacja) - Annika Beck (Niemcy) 7:6(6), 6:4

WTA Osaka: Zwycięstwa Madison Keys i Eliny Switoliny, McHale przegrała z Kumkhum WTA Tiencin: Belinda Bencić i Alison Riske w II rundzie, porażka Schiavone