WTA Tiencin: Jelena Janković przegrała seta do zera, męczarnie Shuai Peng

Jelena Janković pokonała Ałłę Kudriawcewą i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Tiencinie.

W poprzednich tygodniach Jelena Janković (WTA 14) słabo spisała się w azjatyckich turniejach. W Tokio, Wuhan i Pekinie wygrała łącznie dwa mecze. Turniej w Tiencinie rozpoczęła od pokonania 6:2, 0:6, 6:0 Ałły Kudriawcewej (WTA 91). W trwającym 91 minut spotkaniu Serbka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie Rosjanki. Kolejną rywalką Janković będzie Saisai Zheng (WTA 112), która wygrała 7:5, 6:4 z Tímeą Babos (WTA 108). Chinka dwa razy dała się przełamać, a sama spożytkowała wszystkie cztery break pointy, jakie miała.
Półfinalistka tegorocznego US Open Shuai Peng (WTA 22) pokonała 7:5, 4:6, 6:2 Shahar Peer (WTA 130). W trwającym dwie godziny i 22 minuty spotkaniu izraelska kwalifikantka popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. O ćwierćfinał Chinka zagra z Elizawietę Kuliczkową (WTA 196), która wygrała 7:6(6), 4:6, 6:1 z Silvią Soler-Espinosą (WTA 70). Rosjanka w styczniu w Australian Open święciła podwójny triumf w turnieju juniorek (singiel i debel). Pokonując Hiszpankę, odniosła ona pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. Debiut zanotowała w lipcu w Stambule, a w ostatnich tygodniach przeszła eliminacje w Hongkongu i Seulu. Varvara Lepchenko (WTA 39) rozbiła 6:1, 6:0 Ludmiłę Kiczenok (WTA 186). Amerykanka odparła dwa break pointy, a sama wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie rywalki. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 20 z 25 punktów. Ukrainka zrobiła siedem podwójnych błędów, a przy własnym drugim serwisie zdobyła tylko osiem z 27 punktów. Ajla Tomljanović (WTA 69) wygrała 5:7, 6:1, 6:2 z Nadią Kiczenok (WTA 181). Dla Chorwatki to dopiero drugi wygrany mecz w głównym cyklu, po tym jak w III rundzie Rolanda Garrosa wyeliminowała Agnieszkę Radwańską. W ubiegłym miesiącu w Quebec City pokonała Irinę Falconi.

Shuai Zhang (WTA 54) wygrała 6:2, 6:1 z Danką Kovinić (WTA 102) po 57 minutach gry. W II rundzie jest też Andrea Hlavackova (WTA 174), która pokonała 7:5, 6:1 Monicę Puig (WTA 63). Czeszka w I secie wróciła ze stanu 0:3. Su-Wei Hsieh (WTA 160) rozbiła 6:1, 6:1 Anastazję Rodionową (WTA 183). Reprezentantka Tajwanu wykorzystała sześć z siedmiu break pointów oraz zdobyła 10 z 11 punktów przy drugim podaniu rywalki.

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Anastazja Rodionowa (Australia) 6:1, 6:1
Elizawieta Kuliczkowa (Rosja, Q) - Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 7:6(6), 4:6, 6:1

WTA Tiencin: Dwa gemy Magdy Linette w deblu przeciw Martinie Hingis