KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kapitan reprezentacji Hiszpanii w Pucharze Davisa: Nie będę przepraszać za to, że jestem kobietą

- Nie będę przepraszać za to, że jestem kobietą - powiedziała Gala Leon, nowa kapitan reprezentacji Hiszpanii w Pucharze Davisa, wokół której nie ustają kontrowersje.
Marcin Motyka
Marcin Motyka

Mimo że od nominacji Gali Leon na stanowisko kapitana reprezentacji Hiszpanii w Pucharze Davisa minął już ponad miesiąc, na Półwyspie Iberyjskim wciąż ten wybór jest szeroko - a przede wszystkim negatywnie - komentowany, natomiast sama León musi mierzyć się z krytyką.

40-latka z Madrytu przebywa obecnie w Walencji, gdzie rozgrywany jest turniej Valencia Open 500, w którym biorą udział wszyscy czołowi hiszpańscy tenisiści z wyjątkiem Rafaela Nadala, który wybrał grę w Bazylei. Z tej okazji Hiszpańska Federacja Tenisa zaaranżowała spotkanie León z tenisistami. Wzięli w nim udział Roberto Bautista, Feliciano Lopez, Marc Lopez, Marcel Granollers, Fernando Verdasco, Tommy Robredo, Pablo Carreno i David Marrero.


- Porozmawialiśmy i przedstawiliśmy swoje opinie - mówiła León. - Spotkanie było fenomenalne i bardzo konstruktywne. Praca kapitana reprezentacji jest bardzo trudna i wymaga świetnego kontaktu z tenisistami. Wszyscy chcemy tego samego. Jesteśmy w Grupie I i musimy awansować do elity.

Mieszkanka Madrytu dodała również, że na spotkaniu nie został poruszony temat jej rezygnacji z nowego stanowiska. - Nie będę przepraszać za to, że jestem kobietą - oznajmiła.

Hiszpańscy tenisiści, który nie kryli oburzenia decyzją federacji, że kapitanem Armady będzie kobieta, zapewniają, iż nie chcą konfliktu ani z federacją, ani z samą León.

- Nigdy nie mówiłem, że konieczne jest, by federacja konsultowała takie decyzje z tenisistami, ale uważam, że powinniśmy przedstawić w tej sprawie własne zdanie. Nie spodobał się mi fakt, że Gala León została wybrana kapitanem bez konsultacji z nami, ale klamka już zapadła i zapewniam, że nie mam żadnego konfliktu z Galą León. Nie zamierzam również bojkotować tego wyboru - powiedział David Ferrer, druga rakieta Hiszpanii.

- Nie byłem na spotkaniu, ale słyszałem, że przebiegało w wyśmienitej atmosferze i każdy mógł wygłosić własną opinię. Taki dialog był nam potrzebny. Gala León została wybrana i dalsze dyskusje ani wygłaszanie seksistowskich uwag nie są nam potrzebne - dodał walencjanin.

Swojej opinii nie chciał wyrazić Fernando Verdasco. - Wokół naszej reprezentacji zawsze jest sporo dyskusji. W tej chwili nie chcę rozmawiać o wyborze Gali León, bo to nie jest odpowiedni czas - uciął dyskusję madrytczyk. Zadowolony z wyboru federacji jest za Roberto Bautista - To dobry wybór - przyznał.

Tymczasem Rafael Nadal dał do zrozumienia, że nie pomoże swojej reprezentacji w przyszłorocznej walce o powrót do Grupy Światowej Pucharu Davisa. - Wiem już jakie to uczucie, gdy zdobywa się Puchar Davisa. Myślę, że te rozgrywki w ostatnim czasie straciły na znaczeniu, bo wielu czołowych tenisistów nie bierze w nich udziału. Jeśli w Australian Open nie graliby najlepsi tenisiści na świecie, ten turniej straciłby na wartości. I to właśnie stało się z Pucharem Davisa - ocenił Majorkanin.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / puntodebreak.com / tennistopic.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×