WTA Challenger Limoges: Urszula Radwańska i Katarzyna Piter przeszły eliminacje

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Urszula Radwańska i Katarzyna Piter wywalczyły w niedzielę awans do głównej drabinki singla halowego turnieju WTA Challenger rozgrywanego na kortach twardych we francuskim Limoges.

Jako pierwsza awans do głównej drabinki uzyskała rozstawiona z "ósemką" w eliminacjach Urszula Radwańska (WTA 184). 23-letnia krakowianka wykorzystała połowę z 12 break pointów i w 62 minuty rozgromiła Renatę Voracovą (WTA 173) 6:2, 6:2. Czeszka odpowiedziała dwoma przełamaniami, ale w całym pojedynku zdobyła tylko 35 z 96 wszystkich rozegranych punktów. [ad=rectangle] Po zakończeniu pojedynku z udziałem młodszej z sióstr Radwańskich na kort wyszła Katarzyna Piter (WTA 164). 23-latka z Poznania wyrównała rachunek z Walerią Sołowiową (WTA 321), która przed trzema laty okazała się lepsza w ich pojedynku rozgrywanym w amerykańskim Hammond. W Limoges po dwóch godzinach i trzech minutach zwycięstwo 6:3, 3:6, 6:2 odniosła jednak Polka.

Obie nasze reprezentantki swoje pierwsze mecze w głównej drabince rozegrają już w poniedziałek. Ula Radwańska w drugim pojedynku od godz. 10:00 spotka się z Czeszką Terezą Smitkovą (WTA 83), która w tegorocznym Wimbledonie doszła do IV rundy. Natomiast Piter zmierzy się w ostatnim meczu dnia z Kristiną Kucovą (WTA 138). Słowaczka wygrała trzy poprzednie starcia z Polką na zawodowych kortach oraz pojedynek w juniorskiej edycji Australian Open 2007.

Z turnieju wycofała się klasyfikowana na 20. miejscu w świecie Francuzka Alize Cornet, która miała być główną gwiazdą zawodów. Wobec tego najwyżej notowaną w rankingu singlistką będzie w Limoges Caroline Garcia (WTA 38).

W niedzielę rozlosowano drabinkę turnieju debla, w którym weźmie udział tylko osiem par. Z biało-czerwonych wystąpi Klaudia Jans-Ignacik, a jej partnerką będzie Andreja Klepac. W I rundzie rozstawiona z numerem drugim polsko-słoweńska para spotka się z Evą Hrdinovą i Terezą Smitkovą.

Open GDF Suez de Limoges, Limoges (Francja) WTA 125K series, kort twardy w hali, pula nagród 125 tys. dolarów niedziela, 2 listopada

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Katarzyna Piter (Polska, 3) - Waleria Sołowiowa (Rosja) 6:3, 3:6, 6:2 Urszula Radwańska (Polska, 8) - Renata Voráčová (Czechy, 4) 6:2, 6:2

Źródło artykułu: