Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pete Sampras: Nie znam żadnego Amerykanina, który mógłby osiągnąć Top 10

Pete Sampras przyleciał do Indii, gdzie wziął udział w International Premier Tennis League. 14-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych opowiedział również o sytuacji amerykańskiego tenisa.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
- Nie żyjemy w latach 90. XX wieku i trochę czasu minie, zanim amerykański tenis odzyska dawną pozycję. Gra stała się tak bardzo popularna na całym świecie, że dzieci uprawiają tenisa niemal w każdym zakątku kuli ziemskiej - stwierdził Pete Sampras, który w Indiach reprezentował barwy drużyny Micromax Indian Aces.
Były najlepszy tenisista świata nie potrafi wskazać rodaka, który w najbliższym czasie byłby w stanie znaleźć się w ścisłej czołówce. - Nie widzę nikogo. Naprawdę nie znam żadnego zawodnika, który mógłby chociaż osiągnąć Top 10. Być może to gracze z innych krajów są bardziej spragnieni sukcesów, a my nie jesteśmy po prostu w stanie wykreować młodych tenisistów z potencjałem. Mam nadzieję, że taki stan nie potrwa jednak zbyt długo - dodał 43-letni Amerykanin.

Samprasa zapytano również o to, czy w przyszłości zamierza zająć się trenowaniem innych tenisistów. Wskazano przy tym na Borisa Beckera i Stefana Edberga, z którymi Amerykanin miał okazję mierzyć się na zawodowych kortach. - Boris i Stefan są ode mnie trochę starsi, a do tego mają już starsze dzieci i są bardziej otwarci na wyjazdy. Mnie z kolei nie odpowiada podróżowanie z zawodnikiem na okres dłuższy niż parę tygodni w roku - odpowiedział.

Czy w najbliższych latach zobaczymy zatem Samprasa w roli trenera lub kapitana drużyny narodowej w Pucharze Davisa? - Nie jestem aż tak bardzo zainteresowany funkcją opiekuna drużyny narodowej. Nie wykluczam, że będę kapitanem lub trenerem w przyszłości, ale na najbliższe lata będę szczęśliwy, jeśli dane mi będzie wystąpić w kilku pokazówkach i przede wszystkim pozostać w domu - zakończył 64-krotny triumfator zawodów głównego cyklu.

Sloane Stephens wróciła pod skrzydła Nicka Saviano

Czy w ciągu najbliższych dwóch lat amerykański tenisista zawita do Top 10 rankingu ATP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
sports.yahoo.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×