ATP Miami: Piąty w sezonie "bajgiel" Djokovicia, Dimitrow i Raonić ekspresem w III rundzie

Broniący tytułu Novak Djoković wygrał w II rundzie turnieju ATP w Miami z Martinem Kliżanem, ale niespodziewanie stracił seta. Ekspresowo w 1/16 finału zameldowali się Grigor Dimitrow i Milos Raonić.

Marcin Motyka
Novak Djoković nieco na własne życzenie przedłużył starcie II rundy turnieju Miami Open z Martinem Klizanem. Rozstawiony z numerem pierwszym Serb partię otwarcia wygrał błyskawicznie, w 21 minut, nie tracąc gema, a w drugiej prowadził już 5:3, ale przegrał ją 5:7. W trzecim secie wszystko wróciło do normy, lider rankingu ATP przejął utraconą kontrolę i zwyciężył 6:1.
Kližan został piątym tenisistą w sezonie 2015, któremu Djoković zaaplikował, używając tenisowego slangu, "bajgla", czyli wygrał seta w stosunku 6:0. Wcześniej Serb dokonywał tego wyczynu w Australian Open w spotkaniach z Andriejem Kuzniecowem, Stanem Wawrinką i Andym Murrayem oraz w Dubaju z Tomasem Berdychem. Broniący tytułu Serb, łącznie czterokrotny mistrz zawodów w Key Biscayne, zapisał na swoim koncie cztery asy, sześć przełamań, 15 zagrań kończących i 29 niewymuszonych błędów. W III rundzie 27-latek z Belgradu powalczy z kwalifikantem Steve'em Darcisem, który w sobotę wyeliminował oznaczonego "30" Gillesa Mullera.

Na inaugurację swojego piątego startu w Miami Grigor Dimitrow nie spędził na korcie nawet godziny. Rozstawiony z numerem dziewiątym Bułgar pokonał Vaska Pospisila w 59 minut (6:2, 6:2), ani razu nie dając się przełamać i notując cztery breaki. Kolejnym rywalem tenisisty z Chaskowa będzie John Isner, z którym zagra po raz pierwszy.

Szybką, łatwą i przyjemną robotę w sobotę wykonał również Milos Raonić. Kanadyjczyk, turniejowa "piątka", nie musiał bronić ani jednego break pointa, zaserwował 11 asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 25 z 28 rozegranych punktów i wygrał z Tejmurazem Gabaszwilim w 58 minut. W walce o IV rundę Raonić zmierzy się z Jeremym Chardym. Oznaczony numerem 31. Francuz pokonał 6:4, 6:1 Jürgena Melzera.

Ołeksandr Dołgopołow po niemal 200 minutach gry okazał się lepszy od rozstawionego z "16" Tommy'ego Robredo. Ukrainiec triumfował 6:7(1), 6:3, 7:5 i w następnej fazie Miami Open zmierzy się z Thomazem Belluccim. Napędzany przez żywiołową brazylijską publiczność 27-latek z São Paulo po trzysetowej batalii zwyciężył oznaczonego numerem 19. Pablo Cuevasa.

W III rundzie znalazł się także David Goffin. Belg oddał tylko cztery gemy Bornie Coriciowi i w poniedziałek w walce o najlepszą "16" zmagań rozgrywanych na kortach Crandon Park stanie naprzeciw Jerzego Janowicza.