ATP Monte Carlo: Jeden gem Gulbisa, awans Isnera, Djoković i Raonić poznali rywali

Ernests Gulbis zdobył tylko jednego gema w meczu I rundy turnieju ATP w Monte Carlo z Andreasem Haiderem-Maurerem. Do II rundy awansowali m.in. John Isner, Ołeksandr Dołgopołow i David Goffin.

Marcin Motyka
Thomas Enqvist nie mógł sobie wyobrazić gorszego debiutu w roli trenera Ernestsa Gulbisa. Szwed, były czwarty tenisista świata i finalista wielkoszlemowego Australian Open z 1999 roku, otrzymał za zadanie wyprowadzenie z kryzysu swojego nowego podopiecznego, który w 2015 roku wygrał tylko jeden mecz. Inauguracja współpracy wypadła fatalnie. W meczu I rundy Monte-Carlo Rolex Masters Łotysz przegrał 1:6, 0:6 z Andreasem Haiderem-Maurerem.
- Podczas treningów prezentuję się dobrze, ale w trakcie meczów brakuje mi pewności siebie. Thomas to bardzo pozytywna osoba. Uważam, że to dobra zmiana dla mnie. On dał mi zastrzyk energii. Wszystko wyglądało dobrze z wyjątkiem meczu - wyjaśniał 26-latek z Rygi. Borna Corić nie zanotował udanego debiutu w imprezie w Monte Carlo. 18-letni Chorwat dzielnie walczył przez dwie godziny i kwadrans z Ołeksandrem Dołgopołowem, ale przegrał w trzech setach. Dla Ukraińca to piąty wygrany mecz w historii jego występów w księstwie Monako.

Rozstawiony z numerem 12. Roberto Bautista nie dał szans Benjaminowi Beckerowi. Hiszpan pierwszego gema stracił dopiero przy prowadzeniu 6:0, 4:0, a ostatecznie zwyciężył 6:0, 6:2 w 53 minuty. 26-latek z Castellon, który zaserwował sześć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 16 z 20 rozegranych punktów i uzyskał sześć przełamań, w 1/16 finału zagra z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec w poniedziałek okazał się lepszy od Michaiła Kukuszkina.

Ostatnie dni to udany czas dla tenisistów z USA. Dzień po amerykańskim finale w Houston, w którym Jack Sock pokonał Sama Querreya, w I rundzie zawodów w Monte Carlo zmierzyli się ze sobą John Isner i Steve Johnson. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł 29-letni Isner, który uzyskał trzy przełamania i posłał 13 asów.

W starciu dwóch kwalifikantów Benoit Paire ograł 6:3, 7:6(3) Denisa Kudlę. - Czułem się dobrze fizycznie i psychicznie. Jestem szczęśliwy, że udało mi się wygrać, bo drugi set był bardzo nerwowy - powiedział Francuz, który wygrał pierwszy mecz w głównym cyklu od 3 lutego.

David Goffin łatwo poradził sobie z rozgrywającym debiutanckie spotkanie w turnieju rangi ATP Masters 1000 Norbertem Gombosem. Belg, który w obecnym sezonie ma kłopoty z kontuzjami, w ciągu 73 minut wykorzystał sześć z 12 break pointów, co dało mu zwycięstwo 6:1, 6:4.

Zamieszanie ze zmianami rywala nie wpłynęło negatywnie na Alberta Ramosa. Hiszpan pierwotnie miał zmierzyć się z Nicolásem Almagro, który jednak wycofał się z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Denis Istomin, lecz Uzbek także zrezygnował ze startu w Monako. Z nieszczęścia tej dwójki skorzystał Robin Haase, który ostatecznie wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany", lecz w pojedynku z Ramosem zdobył zaledwie dwa gemy. 27-latek z Barcelony będzie inauguracyjnym przeciwnikiem lidera rankingu ATP, Novaka Djokovicia.

Premierowych rywali poznali również Milos Raonić i Tomas Berdych. Rozstawiony z numerem szóstym Czech stanie naprzeciw Serhija Stachowskiego, który w poniedziałek wyeliminował Pablo Carreno, natomiast oznaczony "czwórką" Kanadyjczyk zagra z João Sousą. Portugalczyk w I rundzie wygrał 6:1, 3:6, 6:0 z Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)