Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Karolina Woźniacka: Pozycja rankingowa nie ma w tym wypadku większego znaczenia

Karolina Woźniacka w obecnym sezonie słabo prezentuje się w imprezach wielkoszlemowych. Była liderka rankingu już po raz drugi z rzędu odpadła we wczesnej fazie najważniejszego turnieju.
Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak

Karolina Woźniacka z Australian Open pożegnała się równie szybko, przegrywając wówczas w II rundzie z Wiktorią Azarenką. Na kortach Rolanda Garrosa porażka duńskiej tenisistki zaskoczyła jednak zdecydowanie bardziej, bowiem poniosła ją w starciu z 85. na świecie Julią Görges.


Piąta obecnie zawodniczka świata przyznała, że z niektórymi tenisistkami po prostu nie lubi grać i tak naprawdę ich pozycja w światowym notowaniu nie ma większego znaczenia.

- Jest w tourze kilka zawodniczek, z którymi bardzo trudno nam się rywalizuje i ich pozycja rankingowa nie ma znaczenia - przyznała na konferencji prasowej Karolina Woźniacka. - Są również takie tenisistki, z którymi łatwo sobie radzimy i w tym wypadku pozycja w zestawieniu również nie odgrywa większej roli.

Dunka i Niemka spotkały się wcześniej siedmiokrotnie i niemal każdy pojedynek rozstrzygał się w trzech setach. Aż do czwartkowej konfrontacji Woźniacka prowadziła 4-3, jednak obecnie panie remisują ze sobą.

- Julia sprawiała mi sporo kłopotów w przeszłości i tak było również w czwartek. Chciałabym zagrać w kolejnej rundzie, ale niestety nie mam już na to szansy. Muszę po prostu iść do przodu i to wszystko, co mogę teraz powiedzieć - dodała.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / rolandgarros.com

Komentarze (3):

 • Kilianowski Zgłoś komentarz
  nigdy sie nie przekonam do RG. no chyba że za rok Paula odpali a Aga sie zrewanżuje!
  • RobertW18 Zgłoś komentarz
   P. Konstańczak, początkująca chyba w SF, mogłaby się wyrzec zauroczenia czasownikiem "przyznać". Pisze: "Piąta obecnie zawodniczka świata przyznała, że z niektórymi tenisistkami po
   Czytaj całość
   prostu nie lubi grać i tak naprawdę ich pozycja w światowym notowaniu nie ma większego znaczenia. - Jest w tourze kilka zawodniczek, z którymi bardzo trudno nam się rywalizuje i ich pozycja rankingowa nie ma znaczenia - przyznała na konferencji prasowej Karolina Woźniacka." Inni pisacze w SF też nadużywają tego słowa, ale to nie dobry powód... Niedługo będą nam może "sprawozdawać": "Minister przyznał, że Polska nie odda nawet guzika".
   • Załamany Crzyjk Zgłoś komentarz
    Chyba coraz mniej lubię te mniej, lub bardziej niemieckie dziewczyny, a smarkata Julka zaczyna coraz bardziej podpadać. Uwzięły się na nasz dziewczyny, czy cóś? Nie masz co się
    Czytaj całość
    tłumaczyć, ale przegrana z niedzielną tenisistką to wstyd..
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×