Challenger Poprad-Tatry: Andriej Kapaś przegrał po wyrównanym meczu deblowym

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Andriej Kapaś i partnerujący mu Aleksander Bury nie zawojowali turnieju w Popradzie, przegrywając już w I rundzie challengera.

Andriej Kapaś przegrał w III rundzie eliminacji w grze pojedynczej. Zdecydował się jednak jeszcze na udział w deblu, gdzie jego partnerem był Aleksander Bury. Warunki atmosferyczne na Słowacji spowodowały, że znacznie pozmieniały się plany organizatorów, ale para polsko-białoruska zdołała rozegrać swoje spotkanie we wtorek. [ad=rectangle] Przeciwnikami w I rundzie byli Norbert Gombos oraz Adam Pavlasek. Cały mecz był bardzo wyrównany. Już w gemie otwarcia Słowak i Czech przełamali na czysto rywali, ale ci błyskawicznie skontrowali i odrobili straty. Przeciwnicy ponownie przy returnie nie dali szans Kapasiowi i Buremu i nie pozwolili im wygrać nawet punktu. Zdezorientowani zawodnicy dopiero w siódmym gemie zdołali utrzymać swój serwis, wówczas wydawało się, że złapali swój rytm. Strat odrobić się już nie udało, Gombos i Pavlasek zapisali na swoje konto pierwszą partię.

Wydawało się, że wszystko rozstrzygnie się w dwóch setach. Słowak i Czech pewnie wyszli na prowadzenie 4:2, ale od tej pory nie wygrali już nawet gema, dzięki czemu Kapaś i jego partner doprowadzili do super tie breaka. W tej części spotkania jednak dominowali reprezentant gospodarzy i Pavlasek, wygrali do pięciu i awansowali do kolejnej rundy.

W Popradzie z numerem drugim rozstawieni zostali Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay, którzy w ostatnich tygodniach dotarli do finału w Prościejowie i zwyciężyli w Pradze. Spotkanie tej pary zaplanowane jest na środę.

Poprad-Tatry Challenger Tour 2015, Poprad (Słowacja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro wtorek, 16 czerwca

I runda gry podwójnej:

Norbert Gombos (Słowacja) / Adam Pavlásek (Czechy) - Aleksander Bury (Białoruś) / Andriej Kapaś (Polska) 6:2, 4:6, 10-5

Źródło artykułu: