KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

ITF Toruń: Przyznano dzikie karty do turnieju głównego i eliminacji

W piątek odbyła się konferencja prasowa przed turniejem ITF Bella Cup, który rozpocznie się w poniedziałek na kortach Centrum Tenisowego MOSiR Przy Skarpie w Toruniu.

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
Członek zarządu głównego sponsora turnieju, TZMO SA, Jarosław Kuzel jest dumny z rozmachu w organizacji zawodów: - Nigdy w historii Bella Cup nie było tak znamienitych gości, jak ci, którzy mają pojawić się w tym roku. Na trybunach pojawią się delegacje międzynarodowe m.in z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Brazylii. Mamy już potwierdzenie od byłego Ambasadora Indii w Polsce - Pana Chandra Bhandari. Dodam, że będzie on prowadził warsztaty jogi.
W turnieju głównym na korcie zobaczymy łącznie sześć reprezentantek Polski. Katarzyna Piter i Magdalena Fręch dostały się z rankingu, zaś Olga Brózda, Agata BorgmanPaulina Czarnik oraz czołowa tenisistka Startu-Wisły Toruń Zuzanna Maciejewska otrzymały od organizatorów dzikie karty.

W eliminacjach taką szansę otrzymają Daria Kuczer, Aleksandra Buczyńska, Adrianna Sosnowska i Julia Oczachowska. - To są nadzieje polskiego tenisa - powiedziała Renata Sokołowska, dyrektor turnieju.

- Takie turnieje jak ten w Toruniu są kluczowe dla rozwoju zawodniczek. Bardzo ciężko przewidzieć rozwój tenisowej kariery, ale z pewnością Bella Cup daje możliwość rywalizacji. Te młode zawodniczki mogą w Toruniu sięgnąć po pierwsze punkty WTA, a to już bardzo dużo. Jest o co walczyć. Kto wie, może tutaj swoją karierę rozpocznie następczyni Agnieszki Radwańskiej - przyznał pełen nadziei dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisowego, Wojciech Batorski.

Zawodniczek nie może doczekać się już wiceprezes Startu-Wisły Toruń, Michał Szwed: - Czekamy na zawodniczki. Korty są gotowe. Pogoda jest sprzyjająca – będzie dobrze!

Marcos Baghdatis został... prezenterem pogody

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
bellacup.pl
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×