Puchar Davisa: Jerzy Janowicz na pierwszy ogień z Dołgopołowem, po nim Przysiężny

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Dzień przed rozpoczęciem pierwszego meczu barażu o Grupę Światową Pucharu Davisa została wylosowana kolejność gier. Jako pierwsi na korcie pojawią się Jerzy Janowicz i Ołeksandr Dołgopołow.

Jerzy Janowicz i Ołeksandr Dołgopołow pojawią się w Azoty Arenie, żeby walczyć o pierwszy punkt dla swoich reprezentacji w piątek o godzinie 16. Następnie Michał Przysiężny, a nie jak się wcześniej wydawało Kamil Majchrzak, zagra w drugiej grze pierwszego dnia zmagań o kolejną rundę baraży o grupę światową. Rywalem mieszkańca Głogowa będzie Serhij Stachowski, który podczas Wimbledonu zasłynął z kontrowersyjnej wypowiedzi na temat orientacji seksualnej tenisistek. [ad=rectangle] Przyczyną zmiany drugiego polskiego singlisty był rodzaj nawierzchni. Kapitan polskiej drużyny, Radosław Szymanik, zadecydował że 31-latek lepiej odnajdzie się na szybkim podłożu.

Dzień później zostanie rozegrany mecz deblowy. O godzinie 14 Łukasz Kubot i Marcin Matkowski zagrają z Władysławem Manafowem i Denisem Mołczanowem. Wydaje się prawdopodobne, że po meczu Przysiężny - Stachowski nastąpią jakieś zmiany. Sam kapitan naszych wschodnich sąsiadów, Michaił Filima, zwrócił uwagę, że wiele będzie zależało od dwóch pierwszych rezultatów.

W niedzielę tuż po południu, o godzinie 13, wyjdą na kort pierwsze rakiety obu reprezentacji. Łodzianin zagra ze Stachowskim, a jeśli ten mecz nie rozstrzygnie triumfatora, to Przysiężny skrzyżuje rakiety z Dołgopołowem. Jeśli Polacy triumfują to zagrają (12-14 września) w barażu z jedną z ekip Grupy Światowej. Mogą być to np. Szwajcarzy lub Czesi. W przypadku porażki Polacy mają już zapewnione pozostanie w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej Pucharu Davisa, natomiast Ukraińcy będą jeszcze musieli bronić się przed spadkiem do Grupy II, ponieważ w I rundzie otrzymali z racji rozstawienia wolny los.

Polska - Ukraina, Azoty Arena, Szczecin (Polska) II runda Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, kort twardy w hali piątek-niedziela, 17-19 lipca

Gra 1.: Jerzy Janowicz - Ołeksandr Dołgopołow *piątek od godz. 16:00 Gra 2.: Michał Przysiężny - Serhij Stachowski *piątek Gra 3.: Łukasz Kubot / Marcin Matkowski - Władysław Manafow / Denis Mołczanow *sobota od godz. 14:00 Gra 4.: Jerzy Janowicz - Serhij Stachowski *niedziela od godz. 13:00 Gra 5.: Michał Przysiężny - Ołeksandr Dołgopołow *niedziela

Bilety do kupienia na abilet.pl

Źródło artykułu: