ATP Bastad: Kwalifikant na drodze Jerzego Janowicza, trzech Polaków w deblu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jerzy Janowicz, Tomasz Bednarek i Łukasz Kubot wezmą udział w turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanym na kortach ziemnych w szwedzkim Bastad.

Dla Jerzego Janowicza będzie to trzeci występ w turnieju Swedish Open. W 2010 roku łodzianin udanie przeszedł przez eliminacje, ale w I rundzie lepszy od niego okazał się Ervin Elesković. Z kolei w ubiegłym sezonie Polak miał pewne miejsce w głównej drabince, lecz na etapie 1/8 finału skreczował w meczu z Dusanem Lajoviciem. [ad=rectangle] Tym razem Janowicz został rozstawiony z numerem ósmym i w I rundzie spotka się z kwalifikantem. Jeśli zwycięży, to w kolejnej fazie zmierzy się albo z Danielem Gimeno, albo ze Stevem Darcisem. W ćwierćfinale na drodze łodzianina może już stanąć broniący tytułu Pablo Cuevas. Z "jedynką" zagra w Bastad David Goffin, natomiast z "dwójką" Tommy Robredo.

Janowicz zaprezentuje się na szwedzkiej mączce także w deblu. Jego partnerem będzie Tomasz Bednarek, z którym w 2013 roku dotarł do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. W I rundzie Biało-Czerwoni powalczą z białorusko-rosyjską parą Siergiej Betow i Michaił Jełgin, a jeśli wygrają to możliwe stanie się spotkanie z Jeremym Chardym i Łukaszem Kubotem.

Kubot i Chardy zostali rozstawieni z numerem drugim i w I rundzie zmierzą się z argentyńskim deblem Guillermo Duran i Diego Schwartzman. "Jedynką" zostali w Bastad oznaczeni Juan Sebastian Cabal i Robert Farah.

Źródło artykułu: