WTA Bad Gastein: Samantha Stosur rozbiła Klarę Koukalovą, udane otwarcie Sary Errani

Samantha Stosur pokonała Klarę Koukalovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bad Gastein.

W maju Samantha Stosur (WTA 23) wygrała turniej w Strasburgu. Poza tym niczym szczególnym się nie wyróżniła. W środę w Stambule rozbiła 6:1, 6:0 Klarę Koukalovą (WTA 100) i osiągnęła dopiero drugi ćwierćfinał w sezonie. Mecz trwał zaledwie 49 minut. Czeszka popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 30 punktów w swoich gemach serwisowych. Australijka obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Stosur podwyższyła na 5-2 bilans meczów z Koukalovą.
Kolejną rywalką mistrzyni US Open 2011 będzie Danka Kovinić (WTA 86), która wygrała 6:3, 6:1 z Richel Hogenkamp (WTA 121). W trwającym 61 minut spotkaniu reprezentantka Czarnogóry posłała osiem asów oraz zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Awansowała ona do czwartego ćwierćfinału w sezonie w głównym cyklu (po Charleston, Pradze i Bukareszcie). Stosur pokonała Kovinić w I rundzie tegorocznego Wimbledonu i było to do tej pory ich jedyne spotkanie. Annika Beck (WTA 77) pokonała 6:2, 6:3 Denisę Allertovą (WTA 81). W ciągu 67 minut gry Niemka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od października 2014 roku, gdy zdobyła tytuł w Luksemburgu. Wtedy po drodze wyeliminowała Allertovą (w półfinale). Drugi mecz w turnieju wygrała również Polona Hercog (WTA 78), która w II rundzie oddała pięć gemów Lucie Hradeckiej (WTA 55). Czeszka popełniła 11 podwójnych błędów. Słowenka osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie. W ubiegłym tygodniu w Bukareszcie w półfinale uległa późniejszej triumfatorce Annie Schmiedlovej.

Poza tym w środę rozegrane zostały trzy mecze I rundy. Najwyżej rozstawiona w turnieju Sara Errani (WTA 19) na początek pokonała 6:4, 6:4 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 123). Włoszka w Bad Gastein gra po raz drugi. W ubiegłym sezonie w półfinale uległa Shelby Rogers. Kolejną jej rywalką będzie Maryna Zaniewska (WTA 133) i będzie to pierwsza konfrontacja tych tenisistek.

Anna Schmiedlova (WTA 44) wygrała 3:6, 6:2, 6:0 z Patricią Mayr-Achleitner (WTA 205). Słowaczka pozostaje w grze o trzeci tytuł w sezonie (po Katowicach i Bukareszcie). O półfinał zmierzy się z Andreeą Mitu (WTA 72). W II rundzie jest też inna mistrzyni turnieju WTA z ubiegłego tygodnia. Johanna Larsson (WTA 46), która triumfowała w Båstad, pokonała 6:2, 6:2 Stefanie Vögele (WTA 112). W trwającym 79 minut spotkaniu Szwedka obroniła wszystkie sześć break pointów, jakie miała jej rywalka. W ćwierćfinale zmierzy się z Karin Knapp (WTA 43).

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)

Sara Errani (Włochy, 1) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) 6:4, 6:4
Anna Schmiedlová (Słowacja, 7) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria, WC) 3:6, 6:2, 6:0
Johanna Larsson (Szwecja) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:2, 6:2