ATP Bastad: Obrońca tytułu przetestowany, wygrane Tommy'ego Robredo i Benoita Paire'a

Broniący w Bastad tytułu Pablo Cuevas jako jedyny ćwierćfinalista stracił w czwartek seta. Nie zawiódł Tommy Robredo, natomiast porażek doznali David Goffin i Ernests Gulbis.

Rafał Smoliński
Rozstawiony z numerem trzecim Pablo Cuevas wygrał pierwszą partię meczu z Federico Delbonisem 6:4, a w drugiej odsłonie powrócił ze stanu 3:5, by przegrać ostatecznie w tie breaku. W decydującym secie Urugwajczyk nie dał już szans Argentyńczykowi i nie stracił ani jednego gema. Po 127 minutach Cuevas awansował do ćwierćfinału, w którym w piątek zmierzy się z pogromcą Jerzego Janowicza, Steve'em Darcisem.
Oznaczony "dwójką" Tommy Robredo pozostał w walce o trzeci triumf na szwedzkiej mączce. Doświadczony Hiszpan pokonał w czwartek rodaka Alberta Ramosa 6:4, 6:4. - To był trudny mecz, w drugim secie miałem sporo szczęścia, ale jestem szczęśliwy ze zwycięstwa - wyznał krótko mistrz turnieju w Bastad z 2006 i 2008 roku.Na drodze Robredo do półfinału stanie Paul-Henri Mathieu, który łatwo rozprawił się w czwartek z Ernestsem Gulbisem. - Kiedy byliśmy młodzi, to razem z Paulem-Henrim spotykałem się niemal w każdym finale juniorskich imprez. Jako zawodowcy natomiast graliśmy ze sobą raz lub dwa, zatem będzie to prawdziwa batalia - ocenił Hiszpan.

Wydarzeniem dnia była porażka najwyżej rozstawionego Davida Goffina. Klasyfikowany obecnie na 14. miejscu w rankingu ATP Belg przegrał gładko z Benoitem Paire'em 2:6, 3:6. Francuz o miejsce w półfinale szwedzkich zawodów zagra w piątek z Denisem Istominem, który w dwóch setach rozprawił się z triumfatorem z 2010 roku, Nicolásem Almagro.