ITF Bytom: Paweł Ciaś i Bastian Malla w finale singla, Polacy bez tytułu w deblu

Paweł Ciaś i Bastian Malla powalczą w sobotę o triumf w turnieju ITF rozgrywanym na kortach ziemnych w Bytomiu. Tytułu w deblu nie zdobyli w piątek Hubert Hurkacz i Szymon Walków.

Rafał Smoliński

Jako pierwsi wyszli w piątek na kort Paweł Ciaś i kwalifikant Maciej Rajski. Aktualny mistrz kraju wykorzystał wszystkie break pointy wypracowane w premierowej odsłonie i pewnie zwyciężył 6:0. W drugiej partii Ciaś zaatakował w siódmym gemie, dzięki czemu wygrał w pełni zasłużenie 6:0, 6:4.

W drugim półfinale spotkali się najwyżej rozstawiony Grzegorz Panfil i oznaczony "siódemką" Bastian Malla. Reprezentantowi Górnika Bytom starczyło jednak umiejętności tylko na kilka gemów. Chilijczyk zakończył premierową odsłonę przełamaniem na 7:5, zaś w drugiej triumfował już do zera.

Po godz. 17:00 rozegrany został finał turnieju debla. Hubert Hurkacz i Szymon Walków wygrali premierowego seta 7:5, ale w drugim to Jan Kuncik i Petr Michnev triumfowali w takim stosunku. Rozstawiona z numerem czwartym Czeska para wygrała również 10-8 super tie breaka, dzięki czemu sięgnęła w Bytomiu po deblowe mistrzostwo.

Finał turnieju singla zawodów Bytom Open 2015 rozpocznie się w sobotę o godz. 13:00 na korcie numer 4. 21-letni Ciaś powalczy o pierwsze trofeum na zawodowych kortach. Natomiast 18-letni Malla stanie przed szansą na drugie mistrzostwo rangi ITF Futures, ponieważ w grudniu 2014 roku okazał się najlepszy w chilijskiej miejscowości Villa Alemana.

Bytom Open, Bytom (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 10 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

sobota, 5 września

Bastian Malla (Chile, 7) - Paweł Ciaś (Polska)

półfinał gry pojedynczej:

piątek, 4 września

Bastian Malla (Chile, 7) - Grzegorz Panfil (Polska, 1) 7:5, 6:0
Paweł Ciaś (Polska) - Maciej Rajski (Polska, Q) 6:0, 6:4

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Jan Kunčík (Czechy, 4) / Petr Michnev (Czechy, 4) - Hubert Hurkacz (Polska) / Szymon Walków (Polska) 5:7, 7:5, 10-8