ATP Metz: Mischa Zverev z lepszym wynikiem od brata Alexandra, Simon i Tsonga poznali rywali

We wtorek rozegrano sześć spotkań I rundy halowego turnieju ATP World Tour 250 w Metz. W najciekawszym pojedynku oznaczony ósmym numerem Fernando Verdasco z trudem pokonał Alexandra Zvereva.

Rafał Smoliński

Leworęczny Fernando Verdasco, który w miniony weekend uczestniczył w wyjazdowym meczu Pucharu Davisa z Danią, otrzymał od organizatorów Moselle Open dziką kartę i we wtorek rozegrał najdłuższy mecz dnia. Utalentowany Alexander Zverev sprawił Hiszpanowi spore problemy i wygrał po tie breaku premierową odsłonę. 31-latek z Madrytu odpowiedział jednak w dwóch kolejnych setach, w których postarał się o trzy przełamania. Po 131 minutach, w ciągu których obronił siedem break pointów, Verdasco pokonał pochodzącego z Hamburga nastolatka 6:7(2), 6:3, 6:3.

Porażki doznał młodszy z braci, ale nie zawiódł Mischa Zverev. 28-latek udanie przeszedł trzystopniowe eliminacje, a we wtorkowym meczu głównej drabinki zwyciężył Pablo Carreno 6:2, 6:7(3), 6:1. Dla klasyfikowanego obecnie na 291. pozycji w rankingu Niemca to czwarta wygrana w ATP World Tour w obecnym sezonie. O ćwierćfinał turnieju w Metz nie będzie mu jednak łatwo, gdyż na jego drodze stanie oznaczony trzecim numerem Jo-Wilfried Tsonga, triumfator imprezy z lat 2011-2012.

Oznaczony szóstym numerem Martin Klizan, który w tegorocznym Pucharze Davisa zdobył dla swojego kraju aż siedem punktów i nie przegrał żadnego seta, skorzystał na problemach zdrowotnych Paula-Henriego Mathieu. Francuz zrezygnował z dalszej gry przy stanie 7:6(1), 3:6, 2:3 z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. W II rundzie Słowak spotka się z Vaskiem Pospisilem, który stara się powrócić do dawnej dyspozycji. We wtorek Kanadyjczyk pewnie pokonał broniącego barw Kazachstanu Ołeksandra Niedowiesowa 6:1, 7:5.

We wtorek doszło także do dwóch pojedynków z udziałem reprezentantów gospodarzy. Grający z "siódemką" Adrian Mannarino okazał się lepszy od Vincenta Millota 6:2, 7:5. Z kolei Edouard Roger-Vasselin zwyciężył w starciu kwalifikantów Kenny'ego de Scheppera 6:4, 7:6(2). Triumfator Rolanda Garrosa 2014 w grze podwójnej o miejsce w ćwierćfinale powalczy z rozstawionym z numerem drugim Gillesem Simonem, który w Moselle Open wygrywał w sezonie 2010 i 2013.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 439,4 tys. euro
wtorek, 22 września

I runda gry pojedynczej:

Martin Kližan (Słowacja, 6) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:7(1), 6:3, 3:2 i krecz
Adrian Mannarino (Francja, 7) - Vincent Millot (Francja, Q) 6:2, 7:5
Fernando Verdasco (Hiszpania, 8/WC) - Alexander Zverev (Niemcy) 6:7(2), 6:3, 6:3
Mischa Zverev (Niemcy, Q) - Pablo Carreño (Hiszpania) 6:2, 6:7(3), 6:1
Vasek Pospisil (Kanada) - Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:1, 7:5
Édouard Roger-Vasselin (Francja, Q) - Kenny de Schepper (Niemcy, Q) 6:4, 7:6(2)

wolne losy: Stan Wawrinka (Szwajcaria, 1); Gilles Simon (Francja, 2); Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 3); Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 4)