WTA Hongkong: Andżelika Kerber, Venus Williams i dwie Francuzki w ćwierćfinale

Niemka Andżelika Kerber i Amerykanka Venus Williams odniosły gładkie zwycięstwa w II rundzie turnieju WTA International w Hongkongu.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

W I rundzie Andżelika Kerber (WTA 9) stoczyła pasjonującą trzysetową batalię z Francescą Schiavone. O wejście do ćwierćfinału Niemka zmierzyła się z Kurumi Narą (WTA 82) i pokonała Japonkę 6:2, 6:2. W trwającym 75 minut spotkaniu półfinalistka US Open 2011 i Wimbledonu 2012 obroniła siedem break pointów oraz zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kerber pozostaje w grze o piąty tytuł w sezonie. Wygrała cztery turnieje rangi Premier (Charleston, Stuttgart, Birmingham i Stanford).

O półfinał Niemka zmierzy się z Caroline Garcią (WTA 35), która rozbiła 6:0, 6:2 Anastazję Komardinę (WTA 234). 18-letnia Rosjanka popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Francuzka zgarnęła 20 z 24 punktów przy własnym pierwszym serwisie i wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Osiągnęła ona piąty ćwierćfinał w sezonie (po Acapulco, Monterrey, Stuttgarcie i New Haven). Kerber wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów z Garcią.

W I rundzie Venus Williams (WTA 14) nieoczekiwanie męczyła się z Julią Bejgelzimer, a w czwartek straciła tylko dwa gemy w meczu z Yafan Wang (WTA 143). W ciągu 63 minut Amerykanka zaserwowała trzy asy i obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała sześć z 11 okazji na przełamanie. Chinka popełniła sześć podwójnych błędów i zgarnęła jedynie cztery z 15 punktów przy swoim drugim podaniu. Williams pozostaje w grze o trzeci tytuł w sezonie (po Auckland i Wuhanie).

W ćwierćfinale Amerykanka spotka się z Alize Cornet (WTA 43), która pokonała 6:7(4), 6:3, 6:4 Jarosławę Szwiedową (WTA 85). W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu było 15 przełamań, z czego dziewięć na korzyść Francuzki. Popełniła ona pięć podwójnych błędów, a Kazaszka zrobiła ich dwa razy więcej. Cornet dwa zwycięstwa w jednym turnieju odniosła po raz pierwszy od sierpnia (III runda w Toronto). W ćwierćfinale zagra po raz drugi w sezonie (Katowice). Venus Williams straciła łącznie 21 gemów w czterech dotychczasowych spotkaniach z Francuzką.

O miejsce w finale debla powalczą Klaudia Jans-Ignacik i Anastazja Rodionowa. Rozstawione z numerem drugim Polka i Australijka rozgromiły w czwartek tajski debel Nicha Lertpitaksinchai i Peangtarn Plipuech 6:4, 6:0 i w piątek zmierzą się z oznaczonymi "czwórką" Alize Cornet i Jarosławą Szwiedową.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 2) / Anastazja Rodionowa (Australia, 2) - Nicha Lertpitaksinchai (Tajlandia) / Peangtarn Plipuech (Tajlandia) 6:4, 6:0

Kto awansuje do półfinału turnieju w Hongkongu?