WTA Moskwa: Dominika Cibulkova rywalką Carli Suarez, awans Swietłany Kuzniecowej

Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała w dwóch setach Rosjankę Jelenę Wiesninę w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego w Moskwie.

Dominika Cibulkova (WTA 34) to triumfatorka odbywającego się w Moskwie Pucharu Kremla z 2011 roku. Ósmy start w imprezie Słowaczka rozpoczęła od pokonania 7:5, 6:1 Jeleny Wiesniny (WTA 115). W I secie finalistka Australian Open 2014 wróciła z 2:5 oraz obroniła piłkę setową przy 4:5. trwającym 97 minut spotkaniu zdobyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała pięć z 15 break pointów. Był to drugi mecz obu tenisistek w Moskwie. Cztery lata temu Cibulková oddała Rosjance dwa gemy. Bilans ich wszystkich konfrontacji to teraz 3-3. Kolejną rywalką Słowaczki będzie walcząca o prawo gry w Mistrzostwach WTA Carla Suarez, której w trzech wcześniejszych spotkaniach oddała łącznie 18 gemów.

Była wiceliderka rankingu Swietłana Kuzniecowa (WTA 32) rozbiła 6:0, 6:3 Katerinę Siniakovą (WTA 70). Rosjanka wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła 16 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. Słowaczka popełniła siedem podwójnych błędów. Kolejną rywalką Kuzniecowej będzie Klara Koukalova, która skorzystała na wycofaniu się Andżeliki Kerber i po przejściu kwalifikacji otrzymała wolny los.

Irina-Camelia Begu (WTA 25) pokonała 1:6, 7:6(2), 6:2 Cwetanę Pironkową (WTA 48). W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Rumunka zdobyła łącznie o trzy punkty więcej od rywalki (91-88). W ubiegłym sezonie doszła ona w Moskwie do finału (przegrała z Anastazją Pawluczenkową).

Łesia Curenko (WTA 37) wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i wygrała 6:3, 6:1 z Aleksandrą Krunić (WTA 99). Margarita Gasparian (WTA 73) pokonała 7:5, 7:6(4) Varvarę Lepchenko (WTA 44). W I secie Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 4:1, za to w II partii zaczęła gonić od 1:4. Wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale w tie breaku Rosjanka skruszyła jej opór.