ATP Marsylia: Berdych po walce pokonał Zvereva, Gasquet z Kyrgiosem o półfinał

Tomas Berdych po trzysetowej walce okazał się lepszy od utalentowanego Alexandra Zvereva w meczu II rundy turnieju ATP w Marsylii. Richard Gasquet pokonał Ernestsa Gulbisa i w ćwierćfinale zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem.

Marcin Motyka

Po raz pierwszy od 2013 roku Tomas Berdych stanął na starcie turnieju ATP w Marsylii i od razu czekało go bardzo poważne wyzwanie. W II rundzie Czech zmierzył się z robiącym furorę w ostatnich tygodniach 18-letnim Alexandrem Zverevem. Czech wyszedł zwycięsko z tej próby, pokonał Niemca 6:3, 3:6, 7:5, choć w trzecim secie roztrwonił prowadzenie 5:2, a w 11. gemie musiał bronić się przed przełamaniem.

W ćwierćfinale Open 13 Berdych, finalista tego turnieju sprzed trzech lat i tegoroczna "dwójka", zmierzy się z rozstawionym z numerem szóstym Davidem Goffinem, którego pokonał w US Open 2012.

Ernests Gulbis nie powtórzy sukcesu z 2014 roku, gdy wygrał turniej w Marsylii, po drodze pokonując m.in. Richarda Gasqueta. W II rundzie tegorocznej edycji Open 13 Francuz zrewanżował się Łotyszowi za tamtą porażkę, wygrywając bez straty partii. Dla Gasqueta to druga wygrana z Gulbisem w ciągu dwóch tygodni. - Zagrałem lepiej niż w Montpellier, gdzie także go pokonałem, ale zwycięstwo przyszło mi trudniej, bo on także był lepszy - ocenił tenisista z Beziers.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Gasqueta będzie Nick Kyrgios, który w czwartek pokonał 6:4, 6:4 swojego deblowego partnera w Marsylii, Tejmuraza Gabaszwilego. - Na tym szybkim korcie tenisiści z potężnym serwisem są w uprzywilejowanej sytuacji. Nick to bardzo niebezpieczny tenisista. On na korcie ma 1000 myśli na minutę i robi szalone rzeczy - powiedział Gasquet.

Benoit Paire poszedł za ciosem po przerwaniu serii czterech porażek z rzędu. W czwartek Francuz wygrał 6:3, 1:6, 6:3 ze swoim rodakiem, Vincentem Millotem. - Kiedy jesteś w Top 20 rankingu ATP, nie możesz sobie pozwolić na taką serię porażek, jaką miałem. Na nowo odkryłem smak zwycięstwa. To miłe, choć jeszcze nie jestem w pełni sprawny fizycznie. Miałem problemy z kostką, biodrem i ostatnio z plecami, ale na kort wyszedłem z żądzą zwycięstwa - mówił 26-latek z Awinionu.

Kolejnym rywalem Paire'a będzie jego przyjaciel Stan Wawrinka, z którym ma bilans 1-6. - Stan pogratulował mi zwycięstwa z Bolellim w I rundzie. Z nim zawsze gra się trudno. Grałem z nim wiele razy i przeważnie przegrywałem, po raz ostatni w tym roku w Madrasie. Będę musiał zagrać na najwyższym poziomie - skomentował Francuz.

Do 1/8 finału awansował również Andriej Kuzniecow. Rosjanin oddał tylko cztery gemy posiadaczowi dzikiej karty Quentinowi Halysowi i o półfinał powalczy z Marinem Ciliciem, turniejową "czwórką".