Challenger Barletta: Turniej już bez Polaków. W deblu odpadł Tomasz Bednarek

Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin nie zaliczą do udanych występu na kortach ziemnych we włoskiej miejscowości Barletta. Polsko-kanadyjska para przegrała już w I rundzie debla z Lukasem Dlouhym i Sergio Martosem Gornesem.

Rafał Smoliński

W pierwszym secie doszło do trzech przełamań, ale o jedno więcej uzyskali Czech i Hiszpan. W drugiej partii także były trzy breaki, lecz tym razem skuteczniejsi okazali się Polak i jego kanadyjski partner.

Kwestię awansu do ćwierćfinału gry podwójnej zawodów Open Citta Della Disfida musiał rozstrzygnąć super tie break. W rozgrywce tej Lukas Dlouhy i Sergio Martos Gornes szybko odskoczyli na 6-2, a od stanu 6-5 wygrali cztery kolejne piłki. Po 88 minutach Tomasz Bednarek i Adil Shamasdin ulegli rywalom 4:6, 6:4, 5-10.

Poniedziałkowa porażka Bednarka oznacza, że we włoskiej imprezie nie ma już żadnego reprezentanta Polski. W sobotę, w I rundzie eliminacji singla, odpadł Kamil Majchrzak, którego pogromcą okazał się Chilijczyk Christian Garin.

Open Citta Della Disfida, Barletta (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
poniedziałek, 11 kwietnia

I runda gry podwójnej:

Lukas Dlouhy (Czechy, WC) / Sergio Martos Gornes (Hiszpania, WC) - Tomasz Bednarek (Polska) / Adil Shamasdin (Kanada) 6:4, 4:6, 10-5