Cykl ITF: Sandra Zaniewska i Kamil Majchrzak powalczą o tytuły w singlu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
East News / / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Sandra Zaniewska i Kamil Majchrzak awansowali do finałów turnieju rangi ITF Futures. Katowiczanka powalczy o drugi z rzędu tytuł w tunezyjskim Hammamet, natomiast piotrkowianin będzie chciał wygrać imprezę w węgierskim Segedynie.

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo na tunezyjskiej mączce nie przyszło Sandrze Zaniewskiej łatwo. Polka przegrała pierwszego seta meczu z serbską kwalifikantką Nataliją Kostić po zaciętym tie breaku, a w drugiej partii przegrywała już różnicą przełamania. 24-latka z Katowic poderwała się jednak do walki i wyrównała stan rywalizacji. W trzecim secie nie straciła gema, dlatego triumfowała ostatecznie 6:7(7), 7:6(5), 6:0 i w niedzielnym finale zmierzy się z Ines Ibbou z Algierii.

Startujący w Segedynie Kamil Majchrzak wyrzucił z pamięci trzy porażki doznane z Lucasem Miedlerem w czasach juniorskich (m.in. na kortach Rolanda Garrosa 2014). Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego nie dał tym razem szans zdolnemu Austriakowi i zwyciężył pewnie 6:3, 6:3. Tym samym 20-letni Polak zagra w niedzielę o piąte singlowe trofeum na zawodowych kortach. Jego przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony na Węgrzech Germain Gigounon, z którym nasz reprezentant ma rachunki do wyrównania. W 2014 roku Belg rozgromił Majchrzaka w II rundzie imprezy Talex Open rozgrywanej w Poznaniu.

48. deblowego mistrzostwa w karierze nie wywalczyła w sobotę Olga Brózda. Utytułowana Polka i partnerująca jej Katarzyna Kawa przegrały boleśnie w finale turnieju ITF w szwajcarskim Chiasso z rozstawioną z numerem czwartym niemiecką parą Antonia Lottner i Anne Schäfer 1:6, 1:6.

sobota, 30 kwietnia wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Chiasso (Szwajcaria), 25 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Antonia Lottner (Niemcy, 4) / Anne Schäfer (Niemcy, 4) - Olga Brózda (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) 6:1, 6:1