WTA Norymberga: Kiki Bertens zwycięska w horrorze, pracowity dzień Mariany Duque

Kiki Bertens pokonała Julię Goerges i awansowała do finału turnieju WTA na kortach ziemnych w Norymberdze. Dwa zwycięstwa jednego dnia odniosła druga z finalistek, Mariana Duque.

Kacper Kowalczyk

Udział w eliminacjach często jest najlepszym przygotowaniem do turnieju. Praktyka meczowa i pewność siebie zbudowana dzięki zwycięstwom rekompensują utracone w tych pojedynkach siły. Najlepszym tego przykładem jest Kiki Bertens, która w Norymberdze po raz drugi w karierze awansowała do finału turnieju WTA jako kwalifikantka. Wcześniej dokonała tego w marokańskim Fezie w 2012 roku.

Po tym, jak Julia Görges łatwo wygrała w I secie wydawało się, że Holenderce zaczyna brakować sił. W końcu pojedynek z Niemką był jej ósmym w ciągu tygodnia. Pomimo to Bertens udało się odrobić straty i co najważniejsze, wygrać. Dramatyczna decydująca partia przebiegła bez żadnych przełamań i do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym pierwszej rakiecie Holandii udało się zwyciężyć 7-4.

Przeciągający się pojedynek Bertens z Görges pomógł jej sobotniej przeciwniczce, Marianie Duque. Kolumbijka potrzebowała najpierw blisko trzech godzin, by uporać się z Varvarą Lepchenko, a na zakończenie przedostatniego dnia zawodów pokonała w dwóch setach Annikę Beck. Podobnie jak Holenderka, Duque zagra w sobotę o drugi tytuł WTA w karierze. 26-latka z Bogoty triumfowała w swoim rodzinnym mieście w 2010 roku.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)