Challenger Ilkley: Pierwszy od 11 miesięcy ćwierćfinał Michała Przysiężnego

Michał Przysiężny awansował do ćwierćfinału challengera w Ilkley. W czwartkowym meczu II rundy Polak w dwóch setach pokonał rozstawionego z numerem trzecim Bjorna Fratangelo.

Marcin Motyka
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Michał Przysiężny

Michał Przysiężny, który do głównej drabinki turnieju Aegon Ilkley Trophy musiał przebijać się przez kwalifikacje, w II rundzie trafił na trudnego rywala. Przeciwnikiem Polaka był bowiem Bjorn Fratangelo, obecnie 107. gracz świata, mistrz juniorskiego Rolanda Garrosa 2011 i tenisista, który w tym roku pokazał się szerokiej publiczności w Indian Wells, gdzie zdobył seta w pojedynku z Novakiem Djokoviciem.

Przysiężny nie był faworytem tego meczu, ale pokazał się ze znakomitej strony. Głogowianin fantastycznie serwował (ani razu nie został przełamany, posłał 16 asów, przy własnym podaniu zdobył 45 z 58 rozegranych punktów), prócz tego wykorzystał jednego z pięciu break pointów i zwyciężył 7:6(6), 6:4 w 83 minuty.

Dla Przysiężnego to pierwszy awans do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Challenger Tour od lipca zeszłego roku, kiedy to doszedł półfinału zawodów w Recanati. Tak wysoko notowanego rywala jak Fratangelo po raz ostatni pokonał w październiku ubiegłego roku, gdy w kwalifikacjach w Szanghaju ograł Rajeeva Rama, wówczas 98. gracza globu.

W 1/4 finału Polak zmierzy się z Quentinem Halysem, którego pokonał w październiku 2015 roku w eliminacjach w Walencji. Francuz w II rundzie wygrał 2:6, 6:3, 7:5 z Timem Smyczkiem.

Aegon Ilkley Trophy, Ilkley (Wielka Brytania)