WTA Birmingham: Andżelika Kerber nie obroni tytułu, Niemka gorsza od Carli Suarez

Niemka Andżelika Kerber przegrała z Hiszpanką Carlą Suarez i nie awansowała do półfinału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Birmingham.

WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak

W poprzednich dniach zmorą organizatorów i tenisistek był deszcz. W piątek udało się dokończyć II rundę oraz rozegrać wszystkie ćwierćfinały. Tytułu nie obroni Andżelika Kerber (WTA 4), która uległa 4:6, 6:1, 5:7 Carli Suarez (WTA 15). W trwającym godzinę i 59 minut spotkaniu Niemka zaliczyła o jedno przełamanie więcej od rywalki (6-5), ale też zdobyła o trzy punkty mniej (94-97). Hiszpanka poprawiła na 3-4 bilans meczów z Kerber. Była to ich pierwsza konfrontacja na korcie trawiastym. W dwóch wcześniejszych tegorocznych spotkaniach (Brisbane, Stuttgart) górą była mistrzyni Australian Open.

W półfinale Suarez zmierzy się z Madison Keys (WTA 16), która wróciła z 6:7, 0:2 i pokonała 6:7(1), 6:4, 6:2 Jelenę Ostapenko (WTA 38). W ciągu godziny i 58 minut gry 21-latka z Boca Raton zaserwowała sześć asów i wykorzystała sześć z 12 break pointów. Zwyciężczyni meczu Suarez - Keys wróci (Hiszpanka) lub zadebiutuje (Amerykanka) w Top 10 rankingu.

Barbora Strycova (WTA 30) wygrała 6:2, 7:5 z Cwetaną Pironkową (WTA 72). W II partii Czeszka wróciła z 2:5, a przy 3:5 obroniła piłkę setową. W trwającym 94 minuty meczu odparła cztery z pięciu break pointów. Była to konfrontacja tenisistek, które najlepszy start w wielkoszlemowych imprezach zanotowały w Wimbledonie. Strycova doszła w All England Club do ćwierćfinału w 2014 roku, a Pironkowa sześć lat temu osiągnęła półfinał.

O finał Czeszka zagra z Coco Vandeweghe (WTA 32), która pokonała 6:4, 6:2 Yaninę Wickmayer (WTA 49). Amerykanka zaserwowała cztery asy, zdobyła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Aegon Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)