ATP Newport: Michał Przysiężny pewnym krokiem w finale eliminacji

Michał Przysiężny pokonał w niedzielę Erica Quigleya 6:4, 6:3 i awansował do finału eliminacji turnieju w Newport. O wejście do głównej drabinki powalczy z Matthewem Bartonem.

Karolina Konstańczak
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Michał Przysiężny

Michał Przysiężny, zajmujący obecnie 304. miejsce na świecie, zdecydował się na występ w eliminacjach turnieju w Newport. W meczu otwarcia dwustopniowych kwalifikacji spotkał się z Erikiem Quigleyem, 27-letnim reprezentantem Stanów Zjednoczonych.

W pierwszym secie aż do stanu 5:4 dla Przysiężnego nie pojawił się ani jeden break point dla żadnej ze stron. W nerwowym momencie Quigley został przełamany do 30, co oznaczało również stratę seta. Reprezentant Polski wygrał 6:4.

W trzecim gemie drugiej partii Przysiężny obronił dwa break pointy, a chwilę później przełamał swojego 27-letniego przeciwnika. Polak bez większych kłopotów dowiózł przewagę do końca odsłony i po nieco ponad godzinie triumfował 6:4, 6:3.

O wejście do drabinki głównej turnieju ATP World Tour 250 w Newport Przysiężny powalczy z rozstawionym z numerem trzecim Matthewem Bartonem. Australijczyk pokonał w I rundzie Adriena Bossela 7:6(1), 6:3.

Mecz Polaka z Australijczykiem został zaplanowany jako drugi na korcie numer dwa. Pojedynki rozpoczynają się o godz. 17:00 czasu polskiego.

Hall of Fame Tennis Championships, Newport (USA)