Andżelika Kerber wycofała się z Bastad z powodu kontuzji

Andżelika Kerber nie będzie kontynuowała gry w szwedzkim Bastad. Niemka wycofała się z turnieju z powodu kontuzji łokcia.

Karolina Konstańczak
PAP/EPA / PAP/EPA/ADAM DAVY

Andżelika Kerber, najwyżej rozstawiona tenisistka w Bastad, mierzyła się w środę z Cornelią Lister. Niemka przystąpiła do tego meczu z zabandażowanym łokciem, a w międzyczasie prosiła o przerwę medyczną. - Trochę bolało przy serwisie już od początku pierwszego seta. Zaczęłam to odczuwać dwa dni temu. Nigdy nie miałam problemów z łokciem. To zdarzyło się pierwszy raz - relacjonowała na pomeczowej konferencji Kerber.

Niemka pozbierała się po przegranym pierwszym secie 2:6, i triumfowała w dwóch kolejnych 6:4, 6:2. W czwartek wiceliderka światowego rankingu miała rywalizować z Larą Arruabarreną o awans do ćwierćfinału szwedzkich zmagań, jednak wycofała się z imprezy z powodu problemów z łokciem.

Od 20 lipca Eleven i Eleven Sports pokazują NA ŻYWO turnieje z cyklu ATP 250 w chorwackim Umag i austriackim Kiztbühel. Kanały możesz oglądać online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich jak UPC, Vectra, Multimedia czy INEA.