Challenger Scheveningen: Majchrzak zaprzepaścił okazję na pierwszy ćwierćfinał od 2015 roku

Kamil Majchrzak był zaledwie o krok od pokonania Aleksieja Watutina i awansu do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w Scheveningen. Polak przegrał jednak z Rosjaninem 7:5, 6:7(5), 1:6.

Karolina Konstańczak

Kamil Majchrzak ostatni raz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w 2015 roku. Wówczas osiągnął ten etap dwukrotnie - w Mohammedii walczył o tytuł, natomiast na kortach w Sewilli musiał się zadowolić 1/4. W czwartek 20-latek miał szansę znów zajść daleko, jednak nie wykorzystał okazji w starciu z Aleksiejem Watutinem.

Wydawało się, że to nasz reprezentant awansuje do ćwierćfinału w holenderskim Scheveningen, bowiem wygrał pierwszego seta 7:5, odrabiając straty z wyniku 2:5, natomiast w drugim serwował przy stanie 6:5. Wówczas jednak Majchrzak przegrał swoje podanie do 30, a w tie breaku uległ rywalowi 5-7 mimo że prowadził aż 5-2.

W decydującej odsłonie Polak nie miał nic do powiedzenia i zdobył w sumie 18 z 49 rozegranych punktów. Po dwóch godzinach i 21 minutach Rosjanin triumfował 5:7, 7:6(5), 6:1 i awansował do ćwierćfinału holenderskiej imprezy, w którym spotka się albo z Robinem Haase, albo ze Stefanosem Tsitsipasem.

The Hague Open 2016, Scheveningen (Holandia)