WTA Florianopolis: udane otwarcie Naomi Osaki i Veroniki Cepede Royg

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / TOSHIFUMI KITAMURA / Na zdjęciu: Naomi Osaka
AFP / TOSHIFUMI KITAMURA / Na zdjęciu: Naomi Osaka
zdjęcie autora artykułu

Naomi Osaka i Veronica Cepede Royg jako pierwsze zameldowały się w II rundzie turnieju WTA rozgrywanego na kortach twardych we Florianopolis.

Dla 22-letniej Any Sofii Sanchez tegoroczny turniej we Florianopolis był debiutem w głównej drabince zawodów tak wysokiej rangi bez dzikiej karty od organizatorów. Dotychczas Meksykanka regularnie otrzymywała przepustki w miejscowych zawodach, ale zdobyte w nich doświadczenie nie pomogło jej awansować do II rundy.

W niedzielnym spotkaniu różnica poziomów pomiędzy Sanchez a coraz bardziej doświadczoną w rozgrywkach WTA Naomi Osaką był nader widoczna. Japonka tylko raz straciła w swoim gemie serwisowym więcej niż dwa punkty, a do tego świetnie sobie radziła returnując podania przeciwniczki. W II rundzie drabinkowa "ósemka" zmierzy się z kwalifikantką Montserrat Gonzalez a Gabrielą Ce, która przed rokiem doszła tutaj do ćwierćfinału.

Do czwartego razu będzie musiała poczekać na zwycięstwo w rodzimym turnieju WTA Maria Fernanda Alves. Poprzednio 33-letnia Brazylijka otrzymała dziką kartę od organizatorów w 2013 i w 2015 roku, odpadając wówczas również po pierwszym meczu.

Tym razem pogromczynią Alves okazała się Veronica Cepede Royg i to właśnie Paragwajka zmierzy się o ćwierćfinał z Nao Hibino lub Emily Webley-Smith, szczęśliwą przegraną z eliminacji.

Brazil Tennis Cup, Florianopolis (Brazylia) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów niedziela, 31 lipca

I runda gry pojedynczej:

Naomi Osaka (Japonia, 8) - Ana Sofia Sanchez (Meksyk) 6:1, 6:1 Veronica Cepede Royg (Paragwaj) - Maria Fernanda Alves (Brazylia, WC) 6:2, 6:3

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: Dzięki igrzyskom możemy zmienić swoje życie (źródło: TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: