WTA Tiencin: Magda Linette bez tytułu w deblu. Wielki dzień Shuai Peng

Magda Linette i Yi-Fan Xu nie wygrały turnieju WTA International na kortach twardych w Tiencinie. Polsko-chińska para przegrała z Christiną McHale i Shuai Peng 6:7(8), 0:6.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / RAY STUBBLEBINE

Niedziela okazała się szczęśliwym dniem dla Shuai Peng. Była liderka rankingu deblowego rozegrała aż trzy mecze i wszystkie zakończyły się jej zwycięstwami. Najpierw reprezentantka Państwa Środa sięgnęła po premierowe mistrzostwo w grze pojedynczej, a następnie wspólnie z Christiną McHale wygrała turniej debla.

Magda Linette po raz drugi dotarła do finału zawodów głównego cyklu, ale podobnie jak w 2014 roku w Kantonie, gdzie partnerowała jej Alize Cornet, nie wywalczyła trofeum. W pierwszym secie Polka i Chinka Yi-Fan Xu dwukrotnie podawały nawet po zwycięstwo, lecz za każdym razem rywalki odrabiały stratę.

Tenisistka z Poznania i jej chińska partnerka nie wykorzystały w tej części meczu dwóch setboli i przegrały ostatecznie po bardzo wyrównanym tie breaku. W drugiej odsłonie McHale i Peng udowodniły już swoją wyższość i nie straciły gema. Po 85 minutach triumfowały 7:6(8), 6:0.

Dla mieszkającej w Tiencinie 30-letniej Peng, która wspólnie z Su-Wei Hsieh wygrała Wimbledon i Mistrzostwa WTA (2013) oraz Rolanda Garrosa (2014), to 20. deblowe mistrzostwo w głównym cyklu. 24-letnia McHale cieszyła się w niedzielę z drugiego tytułu rangi WTA. Na początku roku Amerykanka wygrała zawody w Hobart wspólnie z Chinką Xinyun Han.

Tianjin Open, Tiencin (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
niedziela, 16 października

finał gry podwójnej:

Christina McHale (USA, 4) / Shuai Peng (Chiny, 4) - Magda Linette (Polska) / Yi-Fan Xu (Chiny) 7:6(8), 6:0