Challenger Wrocław: francuski dzień w Orbicie, ambitna walka Michała Dembka

Michał Dembek przegrał w dwóch setach z Quentinem Halysem w I rundzie halowego challengera ATP na kortach twardych we Wrocławiu. Swoje mecze wygrali także Jonathan Eysseric oraz Paul-Henri Mathieu.

Kacper Kowalczyk
Materiały prasowe / Wrocław Open 2016

Był to drugi występ Michała Dembka we wrocławskiej hali Orbita. Przed dwoma laty przegrał z Kamilem Majchrzakiem, a w środę po drugiej stronie siatki stanął rozstawiony z "czwórką" Quentin Halys. Francuz w zeszłym tygodniu dobrze spisał się w challengerze ATP w Bergamo, dochodząc do finału.

Szybka nawierzchnia pozwoliła Polakowi utrzymać się blisko swojego znacznie bardziej utytułowanego rywala, a w I secie miał szansę, by odrobić stratę przełamania i doprowadzić do remisu, jednak 20-latek z Bondy wygrał 6:3. Pojedynczy break umożliwił Halysowi także wygrać drugą odsłonę i to on zmierzy się z Yannem Martim, pogromcą innego reprezentanta Polski, Andrieja Kapasia.

Zwycięstwa odnieśli także dwaj pozostali Francuzi w drabince, Paul-Henri Mathieu i Jonathan Eysseric. Po zwycięstwach nad Sebastianem Ofnerem i Zdenkiem Kolarem, Trójkolorowi stworzyli pierwszą parę ćwierćfinałową i tylko jeden z nich znajdzie się w najlepszej czwórce turnieju.

Zakończono także rywalizację w I rundzie gry podwójnej. Z Polaków jako jedyni awans do kolejnej fazy wywalczyli Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk, którzy ani razu nie dali się przełamać Arielowi Beharowi i Andriejowi Gołubiewowi i wygrali w dwóch setach.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
środa, 1 marca

II runda gry pojedynczej:

Paul-Henri Mathieu (Francja, 1) - Sebastian Ofner (Austria) 6:4, 6:2
Jonathan Eysseric (Francja) - Zdenek Kolar (Czechy) 6:4, 7:6(3)

I runda gry pojedynczej:

Quentin Halys (Francja, 4) - Michał Dembek (Polska, WC) 6:3, 6:4
Petr Michnev (Czechy) - Aldin Setkić (Bośnia i Hercegowina) 7:6(5), 7:6(5)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Adil Shamasdin (Kanada, 4) / Andriej Wasilewski (Białoruś, 4) - Julian Knowle (Austria) / Jürgen Melzer (Austria) 6:3, 5:7, 10-8

I runda gry podwójnej:

Jonathan Eysseric (Francja, 1) / Antonio Sancić (Chorwacja, 1) - Andriej Kapaś (Polska, WC) / Michał Przysiężny (Polska, WC) 7:6(4), 6:4

Michaił Jełgin (Rosja, 3) / Denis Mołczanow (Ukraina, 3) - Kenny de Schepper (Francja) / Alessandro Motti (Włochy) 7:6(3), 7:6(5)

Rameez Junaid (Australia) / Luca Margaroli (Szwajcaria) - Ken Skupski (Wielka Brytania, 2) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 2) 7:6(2), 4:6, 10-8

Dino Marcan (Chorwacja) / Tristan-Samuel Weissborn (Austria) - Andre Begemann (Niemcy) / Alaksandr Bury (Białoruś) 7:6(3), 7:5

Mateusz Kowalczyk (Polska, WC) / Grzegorz Panfil (Polska, WC) - Ariel Behar (Urugwaj) / Andriej Gołubiew (Kazachstan) 7:5, 6:3