Cykl ITF: Majchrzak ze stratą seta w ćwierćfinale. Zwycięstwo Zaniewskiej, porażka Rajskiego

Kamil Majchrzak stracił seta, ale awansował do ćwierćfinału turnieju ITF na kortach ziemnych w Antalyi. W Hammamet drugi mecz wygrała Sandra Zaniewska, a startujący w chorwackiej miejscowości Rovinj Maciej Rajski odpadł w II rundzie.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Rozstawiony z "dwójką" Kamil Majchrzak miał w czwartek problemy z pokonaniem Thomasa Brechemiera. Notowany w siódmej setce rankingu ATP francuski kwalifikant wygrał partię otwarcia 6:1, ale w dwóch kolejnych zabrał Polakowi już tylko dwa gemy. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego zwyciężył 1:6, 6:0, 6:2, a po regulaminowej przerwie był także lepszy od Brechemiera w pojedynku deblowym.

W połówce Majchrzaka nie ma już rozstawionych przeciwników. Z kolei w górnej części drabinki znakomicie sobie radzi oznaczony "jedynką" Czech Vaclav Safranek. Na drodze naszego reprezentanta do półfinału stanie w piątek austriacki kwalifikant Peter Goldsteiner. Później Polak i partnerujący mu Brazylijczyk Pedro Sakamoto powalczą o finał gry podwójnej.

Dwóch zwycięstw nie odniosła w czwartek Sandra Zaniewska. Startująca w tunezyjskim Hammamet katowiczanka pewnie pokonała Chorwatkę Marianę Drazić 6:1, 6:4, ale w deblu musiała wspólnie z Argentynką Guadalupe Perez Rojas uznać wyższość Sandry Jamrichovej i Julii Kulikowej. Polska tenisistka nie będzie miała łatwej przeprawy w pojedynku ćwierćfinałowym, gdyż jej rywalką będzie oznaczona "piątką" Francuzka Jade Suvrijn.

Maciej Rajski nie zdołał wywalczyć w chorwackiej miejscowości Rovinj drugiego punktu do rankingu ATP. Polak przegrał po trzysetowym boju z rozstawionym z drugim numerem Czechem Zdenkiem Kolarem 6:4, 3:6, 2:6. Szansę na finał debla mają startujący razem w egipskim Szarm el-Szejk Adrian Andrzejczuk i Tomas Papik. Na drodze polsko-czeskiej pary staną w piątek grający z "dwójką" Tajwańczyk Ti Chen i Chińczyk Fajing Sung.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Sandra Jamrichova (Słowacja) / Julia Kulikowa (Rosja) - Sandra Zaniewska (Polska, 2) / Guadalupe Perez Rojas (Argentyna, 2) 6:3, 6:4

MĘŻCZYŹNI

Rovinj (Chorwacja), 15 tys. dolarów, kort ziemny

Zdenek Kolar (Czechy, 2) - Maciej Rajski (Polska, Q) 4:6, 6:3, 6:2

Szarm el-Szejk (Egipt), 15 tys. dolarów, kort twardy

półfinał gry podwójnej:

Adrian Andrzejczuk (Polska, 3) / Tomas Papik (Czechy, 3) - Ti Chen (Tajwan, 2) / Fajing Sung (Chiny, 2) *piątek

Adrian Andrzejczuk (Polska, 3) / Tomas Papik (Czechy, 3) - Wilfredo Gonzalez (Gwatemala) / Federico Zeballos (Boliwia) 6:3, 6:3

Antalya (Turcja), 15 tys. dolarów, kort ziemny

Kamil Majchrzak (Polska, 2) - Peter Goldsteiner (Austria, Q) *piątek

Kamil Majchrzak (Polska, 2) - Thomas Brechemier (Francja, Q) 1:6, 6:0, 6:2

Kamil Majchrzak (Polska) / Pedro Sakamoto (Brazylia) - Vincent Jaensch-Mueller (Niemcy) / Marvin Netuschil (Niemcy) *piątek

Kamil Majchrzak (Polska) / Pedro Sakamoto (Brazylia) - Thomas Brechemier (Francja) / Jay Clarke (Wielka Brytania) 6:2, 6:3

Czy Kamil Majchrzak wygra turniej w Antalyi?