WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pekao Szczecin Open z jeszcze większą pulą nagród

Największy turniej tenisowy w Polsce w 2017 roku zostanie rozegrany po raz 25. Podczas środowej konferencji prasowej dyrektor turnieju Krzysztof Bobala poinformował, że zostanie zwiększona pula nagród.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
PAP / Marcin Bielecki

Kilka dni temu turniej Pekao Szczecin Open otrzymał wyróżnienie dla najlepszego challengera na świecie, został doceniony obok imprez w Brunszwiku i Mons. To druga nagroda dla organizatorów, pierwszą otrzymała w 2002 roku, ale od tej pory nagroda ta nie była przyznawana regularnie.

- Piętnaście lat temu zostaliśmy zaproszeni do Paryża, gdzie w trakcie trwania turnieju ATP 1000 Paris Masters przekazano nam okazały puchar, a nagrodę wręczali wówczas Andy Roddick, Gustavo Kuerten i Carlos Moya. Tym razem ceremonia odbędzie się w dniach 9-10 lipca, podczas ATP Challenger Global Workshop w Brunszwiku - wspominał Krzysztof Bobala.

W ubiegłym roku w kalendarzu ATP zagościło 166 turniejów rangi ATP Challenger, rozgrywanych w 42 krajach. Do gratulacji dla organizatorów przyłączyli się sponsorzy.- Bardzo nam miło, że współtworzymy ten wspaniały turniej, który stał się też sportową wizytówką Szczecina. Cieszymy się, że ta wspaniała współpraca trwa i życzymy sobie wszyscy, aby dalej zmierzało to w tę samą stronę - powiedział Krzysztof Kupis, Dyrektor Wydziału Sportu Miasta Szczecina.

Przez to, że imprezy ATP Challenger przeszły reformę, organizatorzy zostali zmuszeni do zmian. W związku z tym została podniesiona pula nagród. - ATP postawiło sobie za cel podwyższenie rangi imprez i aby zachować miejsce w tej ekskluzywnej grupie, musieliśmy podnieść pulę nagród o 25 tysięcy dolarów, czyli faktycznie do kwoty 175 tysięcy, na którą się składa 150 000 dol. plus hospitality. Gdybyśmy nie zdecydowali się na ten ruch, to obniżona zostałaby nieco pula punktowa, bo zwycięzca otrzymywałby 110, a nie jak dotychczas 125 punktów, a to przełożyłoby się na słabszą obsadę turnieju. Cieszymy się, że sponsorzy tytularni pomogli nam przystosować się do nachodzących zmian i w dalszym ciągu zachowamy status przedstawiciela tenisowej ekstraklasy wśród imprez challengerowych - wyjaśnił Bobala. 

ZOBACZ WIDEO Chile wykonało zadanie - zobacz skrót meczu z Wenezuelą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

W przyszłości będą się toczyć rozmowy o podniesieniu liczby punktów, o które walczyć będą tenisiści w turniejach z tak dużą pulą nagród. Dzięki temu jeszcze chętniej zawodnicy z czołowej setki, zgłaszaliby się do Challengerów.

Organizatorzy turnieju mają nadzieję, że jubileuszowa 25. edycja Pekao Szczecin Open będzie kolejnym udanym wydarzeniem. - Ekwiwalent reklamowy za ubiegłoroczny turniej wyniósł aż 8 500 000 złotych, co jest sumą podobną do tej, jaką dwa lata temu uzyskały wszystkie informacje o wielkim triumfie Agnieszki Radwańskiej podczas kończącego sezon turnieju w Singapurze. Cieszymy się z tego wspaniałego sukcesu naszej imprezy i już teraz serdecznie zapraszamy na jubileuszową, dwudziestą piątą edycję Pekao Szczecin Open, która odbędzie się w dniach 11-17 września na kortach przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie - podkreślił Bobala.

Czy 25. edycja Pekao Szczecin Open będzie najlepszą z dotychczasowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
materiały prasowe

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.