Puchar Davisa: Viktor Troicki i Nenad Zimonjić wprowadzili Serbię do półfinału

Viktor Troicki i Nenad Zimonjić w pięciu setach pokonali Pablo Carreno i Marka Lopeza w trzeciej grze rozgrywanego na korcie twardym w Belgradzie ćwierćfinału Pucharu Davisa 2017. Tym samym Serbia już zapewniła sobie pokonanie Hiszpanii.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SRDJAN SUKI

Po piątkowych singlowych zwycięstwach Novaka Djokovicia i Viktora Troickiego Serbia objęła prowadzenie 2:0 w konfrontacji z Hiszpanią i do awansu do półfinału potrzebowała już tylko jednej wygranej gry. Kropki nad "i" postawiła w sobotę w grze deblowej. Troicki i Nenad Zimonjić po pięcosetowej batalii okazali się lepsi od Pablo Carreno, który zastąpił Jaume Munara, i Marka Lopeza.

Serbowie wygrali, choć nie przyszło im to łatwo. Pierwszy set padł bowiem łupem rywali 6:4. Gospodarze odpowiedzieli wyśmienicie - drugą partię wygrali 7:6(4), a w trzeciej nie stracili nawet gema. Hiszpanie jednak wrócili do gry i triumfowali w czwartej odsłonie, znów 6:4.

W decydującej partii wyższość miejscowych nie podlegała dyskusji. Troicki i Zimonjić uzyskali dwa przełamania i po 194 minutach zaciętej rywalizacji mogli się cieszyć ze zwycięstwa oraz pierwszego od 2013 roku awansu Serbii do półfinału Pucharu Davisa.

Półfinałowymi rywalami Serbii w dniach 15-17 września będzie Francja, którą tenisiści z Bałkanów pokonali w finale w 2010 roku, zdobywając jedyny w swojej historii Puchar Davisa. Tym razem będą jednak rywalizować na wyjeździe.

Serbia - Hiszpania 3:0, Aleksandar Nikolić Arena, Belgrad (Serbia)
ćwierćfinał Grupy Światowej, kort twardy w hali
piątek-niedziela, 7-9 kwietnia
Gra 1.: Novak Djoković - Albert Ramos 6:3, 6:4, 6:2
Gra 2.: Viktor Troicki - Pablo Carreno 6:3, 6:4, 6:3
Gra 3.: Viktor Troicki / Nenad Zimonjić - Marc Lopez / Pablo Carreno 4:6, 7:6(4), 6:0, 4:6, 6:2
Gra 4.: Novak Djoković - Pablo Carreno *niedziela, od godz. 14:00
Gra 5.: Viktor Troicki - Albert Ramos *niedziela

Czy Lewis Hamilton zrewanżuje się Sebastianowi Vettelowi za porażkę sprzed dwóch tygodni? Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig 2017 FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX w ten weekend w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.